Kiedy jest sesja wychodząca mBank, a kiedy przychodząca?

Kiedy jest sesja wychodząca mBank, a kiedy przychodząca?

Dla każdego, kto ma konto osobiste w mBank, bardzo ważne są informacje związane z możliwością realizowania przelewów. Klienci chcą wiedzieć, kiedy na swoim koncie mogą zobaczyć przelewy przychodzące i wychodzące. Zlecanie przelewów wychodzących w zasadzie może się odbywać całą dobę. Konto w mBanku umożliwia też zlecanie przelewów natychmiastowych za dodatkową opłatą. Dowiedz się, kiedy są sesje przychodzące i wychodzące w mBanku.

  1. mBank: sesje przychodzące oraz sesje wychodzące
  2. Czy warto zlecać przelewy natychmiastowe?

Jeśli chodzi o mBank, sesje przelewów są bardzo ważne, gdyż dzięki wiedzy o tym, jak odbywa się księgowanie przelewów w dni robocze, można na przykład zaplanować swoje wydatki. Osoby czekające na swoje wynagrodzenie od pracodawcy bardzo często zastanawiają się, kiedy dojdzie przelew. Tak samo może być w przypadku czekania na realizację przelewu typu chwilówka czy kredyt z banku. Konto odbiorcy może być zasilone tego samego dnia, zwłaszcza jeśli przelew wychodzi z tego samego banku (jest to wówczas przelew wewnętrzny). Sesja wychodząca mbank może mieć również znaczenie dla kontrahentów, zwłaszcza jeśli chodzi na przykład o zapłatę faktury w terminie.

mBank: sesje przychodzące oraz sesje wychodzące

Zarówno sesje przychodzące mBank, jak i sesje wychodzące mBank są realizowane 3 razy w ciągu dnia o określonych godzinach. Godziny księgowania przelewów przychodzących to 11:15, 15:00 i 18:15. Przelewy wychodzące to godziny takie jak 5:55, 9:55 i 13:25.

Jeśli dyspozycja przelewu wychodzącego zostanie złożona w późniejszych godzinach, to przelew rzeczywiście zostanie zaksięgowany następnego dnia. Nie dotyczy to weekendów, z wyjątkiem sytuacji, gdy odbiorca przelewu jest klientem mBanku.

Zawsze warto wpisywać tytuł przelewu. Takie działanie pozwoli uniknąć pomyłek w rozliczeniach za faktury, co ma znacznie nie tylko w przypadku klientów detalicznych, ale i firmowych. Jeśli jest to zapłata za fakturę, to należy wpisać jej numer. Jeśli jest to pożyczka prywatna dla znajomych osób, warto dla własnego bezpieczeństwa umieścić stosowny opis.

Czy warto zlecać przelewy natychmiastowe?

W bankowości elektronicznej w łatwy sposób można zlecić przelew natychmiastowy. Większość banków przyjmuje ten rodzaj przelewu. W praktyce oznacza to, że odbiorca nie musi czekać na godziny sesji. Otrzyma pieniądze na swoje konto bankowe od razu.

Czasami jednak może pojawić się komunikat, że bank odbiorcy nie przyjmuje takich przelewów (może to być po godzinie ostatniej sesji przychodzącej), przez co przelew dojdzie dopiero w kolejnym dniu roboczym.

Dodaj komentarz