Jaki kredyt na dom

Jaki kredyt na dom

Budowa lub zakup domu to jeden z największych wydatków w życiu. Mało kto może sobie pozwolić na wybudowanie się lub kupno nieruchomości z oszczędności i na bieżąco odkładanych pieniędzy. Na szczęście istnieje możliwość zaciągnięcia na ten cel kredytu na bardzo korzystnych warunkach.

Jaki kredyt na dom?

Bez wątpienia budując czy kupując dom albo mieszkanie, najlepszym wyborem z oferty bankowej, będą kredyty hipoteczne. Zwykłe kredyty gotówkowe wypadają dużo gorzej, jeśli chodzi o oprocentowanie i warunki. Tymczasem w przypadku kredytów hipotecznych oprocentowanie w skali roku wynosi tylko kilka, często poniżej 5 %. Jest to najkorzystniejsza forma pożyczki na cele mieszkalne. Chociaż kredyty hipoteczne to jedne z największych kredytów, banki udzielają ich dosyć chętnie, ponieważ ich zabezpieczeniem jest ustanowienie hipoteki. Wpis w księdze wieczystej nieruchomości będzie informował o tym, że jest ona obciążona kredytem hipotecznym, aż do jego spłaty

Warunki przyznania kredytu hipotecznego

Aby bank zgodził się na udzielenie kredytu, musi zbadać zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy, Ustala on dochody przypadające na osobę w jego gospodarstwie domowym oraz inne zobowiązania wobec banków. Nieczysta historia w BIK może przekreślić szanse na kredyt, dlatego warto starać się spłacać terminowo nawet najmniejsze raty. Po ustaleniu zdolności kredytowej, bank przygotowuje dla klienta ofertę kredytu hipotecznego.

Koszty kredytu

Kredyty hipoteczne pozostają najkorzystniejszymi możliwościami zakupu domu czy mieszkanie. Chociaż oprocentowanie jest niskie, trzeba liczyć się ze wstępnymi kosztami, jakie poniesiemy.  Będą to prowizje, marże i ubezpieczenia, jakie będziemy musieli wykupić na nieruchomość, a czasami także ubezpieczenia na życie. Dobre banki mają do dyspozycji swoich klientów tzw opiekunów klienta, którzy rozwieją z nim wszystkie wątpliwości.

 

Procedura przyznania kredytu hipotecznego może zająć około miesiąca, jednak wszystko jest warte nagrody, jaką jest własny dom czy wymarzone mieszkanie. Trudno byłoby spełnić swoje marzenie o własnych czterech kątach, gdyby nie kredyty hipoteczne.

Dodaj komentarz