Kredyt na kogoś – dobrze się zastanów zanim go weźmiesz

Kredyt na kogoś – dobrze się zastanów zanim go weźmiesz

Kredyty nie tylko bierzemy dla samych siebie, ale czasami także dla kogoś. Jest to oczywiście oszustwo, ale niestety takie praktyki są mocno rozpowszechnione. Dlatego kredyty są tak często brane. Jednak na szczęście w obecnych czasach coraz mniej osób decyduje się na ten ryzykowny krok. W końcu kredyty na kogoś nie są na pewno rozsądnym rozwiązaniem i mogą przynieść nam wiele problemów.

Kredyty brane na siebie, są o wiele bardziej korzystne, bo przynajmniej wiemy, za co spłacamy co miesiąc wysokie raty. Bierzemy je, gdy są nam bardzo potrzebne pieniądze. Często też kredyty są wkładem w jakąś inwestycję, która może nam przynieść znacznie więcej pieniędzy. Takie kredyty są na pewno w miarę opłacalne. Dlatego warto się nimi interesować. Jednak, jeśli chodzi o wyświadczenie komuś przysługi, to jest to bardziej kłopotliwe i powinniśmy na takie prośby odpowiadać zdecydowanie przecząco. Jednak wielu ludziom brakuje silnej woli i rozsądku, przez to potem mają ogromne problemy. Dlatego należy przede wszystkim myśleć o sobie, nawet, jeśli o przysługę prosi nas dobry przyjaciel, który usilnie stara się wzbudzić w nas wyrzuty sumienia.

Kredyty na kogoś to oszustwo banku, w którym kredyty zaciągamy, a poza tym masa kłopotów dla nas samych. Przede wszystkim samo bycie żyrantem jest już kłopotliwe, bo jeśli przyjaciel nagle przestanie spłacać kredyty, co oczywiście może się stać i należy to dopuścić do własnej świadomości, to automatycznie my sami wszystko spłacamy, bez względu na wszystko. A jeśli już bierzemy sami kredyt i komuś oddajemy pieniądze, to jesteśmy właściwie pogrzebani. Nie mamy szans na odzyskanie własnych pieniędzy. Dopiero po spłacie długu, możemy wnieść sprawę do sądu. Jest to jednak bardzo problematyczna sprawa i często okazuje się, że przyjaciel jest niewypłacalny i tracimy pieniądze, bo już nie możemy nic zdziałać.

Wiele osób, jeśli chodzi o kredyty uważa, że niemożliwe, żeby przyjaciel przestał spłacać kredyt, poza tym wiele osób uważa, że ma jakiś dług wdzięczności wobec ludzi, którzy proszą o tak niedorzeczną przysługę. Jest to jednak strasznie naiwne podejście, bo jeśli chodzi o kredyty nie warto kierować się takimi dziecinnymi uczuciami, tylko myśleć o sobie i swojej rodzinie. Przez takie przysługi można trafić do Rejestru Długów i już nigdy nie będziemy mieć szans na jakiekolwiek kredyty, zwłaszcza mieszkaniowe. W ten sposób skazujemy swoją rodzinę, bo przez nas nic nie osiągniemy jako rodzina.

Kredyty są niezwykle ważne w naszym życiu, więc jeśli już jakieś bierzemy, to bierzmy je dla siebie. W innym przypadku zawsze będziemy żyć w stresie i niepewności, bo nigdy nie wiemy, co się wydarzy. Jeśli nie chcemy odmawiać wprost, możemy wymyślić inny powód. Kredyty są taką sprawą, o którą nasi przyjaciele pytać nie powinni, a jeśli to robią, to znaczy, że chcą zagrać na naszych uczuciach, a to nie jest uczciwe. W takich sytuacjach, gdy w grę wchodzą kredyty na kogoś, należy stanowczo odmawiać. Nie można też mieć żadnych wyrzutów sumienia.

Dodaj komentarz