Zarabianie na Youtube – to musisz wiedzieć

Podatek od pożyczki: co to jest i kiedy nas obowiązuje?

Jak Zarabiać na YouTube? Sporo osób zadaje sobie to pytanie. Czy chcesz rozpocząć karierę vlogera, czy też chcesz dorobić trochę przysłowiowego grosza. YouTube jest świetnym narzędziem do zarabiania pieniędzy. Co najlepsze, nie trzeba być super gwiazdą, mającą po kilkaset tys subskrybentów aby zarabiać. W tym poście przedstawię Ci najbardziej popularne metody zarabiania na YouTube.

1# Zarabiaj na Google AdSense

Przede wszystkim, możesz zarabiać na udostępnianiu miejsca reklamowego na twoim kanale, możesz to zrobić w dwa sposoby; kontaktować się z firmami i reklamodawcami którzy chętnie reklamowaliby się na twoim kanale, jest to troszkę trudniejsze ale można zarobić nieco wyższe stawki. Kolejną opcją jest Google AdSense.

Google AdSense to narzędzie dzięki któremu łatwo i szybko możesz spieniężyć swoje udostępnione filmy. Polega to na tym że Google umieszcza na twoich filmach, swoje reklamy. Ta usługa jest darmowa, pozwala zbierać odsetek prowizji Google za każdym razem, gdy ktoś angażuje się w reklamę. Całość można zaimplementować dość szybko, gdyż panel nawigacyjny Google AdSense jest dość intuicyjny, ponadto zintegrowany z YouTube.

Więc jak ustawić konto AdSense aby zacząć zarabianie? W pierwszej kolejności musisz utworzyć konto Google AdSense, następnie zalogować się na YouTube i kliknąć w sekcje ,Zarabianie’ Na wszelki wypadek podlinkowałem 🙂

Z kontem AdSense połączonym z YouTube, Google rozpocznie umieszczanie reklam w twoich filmach lub obok nich (w zależności od preferowanych ustawień) i zacznie dostarczać Ci dochody z każdego zaangażowania w każdej z reklam. Im więcej ludzi angażuje się, tym więcej pieniędzy zarabiasz. Brzmi interesująco prawda?

2# Sprzedawaj swoje produkty 

Kiedy już masz jakiś kanał a liczba fanów przybywa, zdasz sobie sprawę że twoi obserwujący będą coraz bardziej zainteresowani twoją osobą/marką. Będą rozpoznawać twoje logo jeśli będzie ono umieszczane na filmach, na stronie, czy też na twoim fan page. Odpowiedz na pytanie: Jak zarabiać na YouTube? staje się coraz prostsze

Jak zbudujesz solidne podstawy, będziesz mieć ruch, odwiedziny i subskrybentów, rozważ sprzedaż własnych produktów. Jest wiele stron internetowych które mogą Ci w tym pomóc. Na www.cupsell.pl możesz projektować koszulki czy kubki z własnym logiem, następnie możesz je sprzedawać na własnym kanale. Link do zakupu możesz wkleić pod twoim video. Jedną z najwększych zalet tego typu przedsięwzięcia jest to że nie musisz zajmować się produkcją, magazynem czy dystrybucją. Wszystko dzieje się automatycznie, Ty to musisz tylko ustawić i wrzucić link.

Pamiętaj że podczas rozwijania kanału, dobrze jest również gdy promujesz swoją stronkę, bloga i fan page, gdyż będziesz mieć więcej źródeł na których możesz promować i sprzedawać swoje produkty.

3# Stwórz bloga który będzie połączony tematycznie z twoim kanałem

Udostępniaj wartościowy content na twoim blogu i promuj go w swoich filmach, nie wiem czy wiesz, ale zarabianie na Google AdSense (opisane w pkt 1) możesz również wykorzystać na swoim blogu, Google tak jak umieszcza reklamy na twoich filmach, umieści je na twojej stronie. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć kolejne źródło zarobków. Możesz kontrolować w których miejscach ma być położona reklama, i wybrać te miejsca w których reklama konwertuje najlepiej. Najlepiej aby treść na blogu była połączona z tematyką twojego bloga, wtedy zbudujesz bardzo solidne zaplecze, które przy odpowiedniej systematyczności da Ci świetne wyniki finansowe.

Google AdSense to nie jedyna opcja, możesz też postawić na posty sponsorowane, stawka wtedy zazwyczaj jest nieco większa. Możesz skontaktować się z firmami/markami które są podobne do twojej niszy, zaoferuj im napisanie posta sponsorowanego. (Tylko poinformuj swoich odbiorców o tym że post jest sponsorowany, tak by nie nadużyć zaufania swoich odbiorców.)

Jak blogujesz już dłuższy czas, to w statystykach widzisz jakie posty mają największe zainteresowanie, na podstawie tych danych stwórz wartościowego dla twoich odbiorców e-booka i zacznij go sprzedawać.

Tak szczerze mówiąc… każdy szanujący się vlogger powinien mieć swojego bloga! Da Ci to szanse na lepszy kontakt z twoimi odbiorcami, zauważysz u nich większe zaangażowanie, co wpłynie bezpośrednio na większe zarabianie i rozpoznawalność twojej marki.

4# Znajdź Sponsora 

Kolejną popularną metodą zarabiania na YouTube jest znalezienie sponsora. Z jakich marek korzystasz podczas tworzenia filmów? jakich używasz na filmach? na pewno w twoich filmach jest coś związanego z daną marką.

Te marki są twoimi potencjalnymi sponsorami, wiele firm szuka dodatkowych i niekonwencjonalnych źródeł promocji a takimi są z pewnością kanały na YouTube. Musisz ich poszukać.

Możesz pomyśleć ,łatwo pomyśleć, trudniej zrobić’ a prawda jest taka że jest to prostsze niż myślisz, jak udostępnisz na swoim kanale video które viralnie zdobywa aktywnych odbiorców, to znalezienie odpowiedniego sponsora nie będzie problemem. Możesz otrzymać darmowe produkty które będziesz mógł użyć w filmach, bądź też nie rzadko otrzymasz wynagrodzenie pieniężne. Gra z pewnością jest warta świeczki.

Wystarczy znaleźć kilka firm i wysłać do nich maile z propozycją współpracy.

Kontaktując się z potencjalnym sponsorem przedstaw się, napisz czym się zajmujesz i jaką korzyść może mieć ta marka w sponsorowaniu właśnie Ciebie, do każdej firmy pisz indywidualnie, nie klep jednej i tej samej formułki do każdej z firm, podejdź do sprawy mądrze i profesjonalnie.

Innymi słowy, nie mów im bezpośrednio że chcesz sponsoringu. Powiedz im jak Ty im możesz pomóc. Wyeksponuj wszystkie zalety jakie ich marka może zyskać, wspierając twój kanał. Mogą zyskać większą ilość odbiorców, większa sprzedaż czy reputacje. Zwróć na to uwagę a zyskasz większe prawdopodobieństwo że zdobędziesz sponsora.

Dodatkowa Rada: Buduj Listę Mailingową!

Pamiętaj, lista to złoto. Chcąc zarabiać na YouTube czy blogu, pamiętaj o tym aby zbierać kontakty do swoich odbiorców, wystarczy mail.

Wykorzystuj listę odbiorców aby informować ludzi o nowo dodanych materiałach na kanale czy blogu, wysyłaj dodatkowy newsletter, wartościowy content lub sprzedawaj produkty.

Najlepszym narzędziem jaki mogę zarekomendować jest GetResponse jest to platforma która pozwoli Ci zbudować swoją listę, za jej pomocą wyślesz jednym przyciskiem myszy maila do wszystkich swoich odbiorców.

Dodaj komentarz