Jak wybrać bank do założenia lokaty?

Jak wybrać bank do założenia lokaty?

Chyba każdy z nas wie, że oszczędzanie wcale nie jest taką prostą sprawą. A to trzeba kupić coś do mieszkania, a to niezaplanowany wydatek, a to jakaś przecena w galerii handlowej. Pieniądze niestety uciekają z naszych portfeli coraz częściej, coraz więcej wydajemy też na różne przyjemności, rozrywkę czy inne tego typu rzeczy. Niestety – aby oszczędzać musimy z czegoś zrezygnować. Jeżeli jednak nie mamy na tyle silnej woli, by odkładać jakąś część pieniędzy na naszym koncie w banku idealną opcją dla nas może być założenie konta oszczędnościowego bądź lokata bankowa. Dziś skupimy się tylko na tej drugiej opcji, czyli na lokatach.

Lokaty bankowe nie tylko pozwolą nam na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także mogą je nawet pomnożyć. Pamiętajmy o tym, że banki mają obecnie mnóstwo ofert korzystnych lokat na wysokim oprocentowania, a im wyższe oprocentowanie – tym większe odsetki trafiają na nasze konto. Obecnie możemy znaleźć wiele ofert promocyjnych, w których oprocentowanie lokat waha się nawet od 6 do 8 procent! To naprawdę wysoko.

Zakładając lokatę musimy dokładnie zapoznać się z wszystkimi jej szczegółami. Bardzo często banki na niektórych lokatach mają dodatkowe warunki, takie jak na przykład minimalna bądź maksymalna kwota na lokacie, konieczność posiadania czy założenia rachunku bankowego, czy też czas i długość trwania lokaty. Te wszystkie kwestie są niezwykle istotne i zanim założymy lokatę powinniśmy zapoznać się z nią jak najdokładniej, szczególnie jeśli mamy zamiar inwestować duże kwoty pieniężne.

W jakim banku najlepiej założyć lokatę?

Nie będziemy tu przedstawiać ofert najlepszych banków czy lokat, skupimy się jednak na innej niezwykle istotnej kwestii. Jak wiadomo są „banki” i „banki”. Te pierwsze są znane na całym świecie, mają świetną rekomendację przez wielu zadowolonych klientów, cechują się łatwością w nawiązywaniu kontaktu, załatwianiu ważnych spraw czy perfekcyjnym kontaktem między klientem a placówką bankową. Te drugie natomiast to banki, o których „gdzieś tam, coś tam” słyszeliśmy. Opinie mają marne, kontakt z klientem pozostawia do życzenia, jednakże kuszą wspaniałymi obietnicami i wysokim oprocentowaniem na lokatach. Niestety tych drugich placówek jest coraz więcej, chyba nikomu nie trzeba przypominać o niedawnych głośnych aferach z jedną z takich „wspaniałych” placówek. Tak więc przy zakładaniu lokaty nie patrzy tylko na kuszące i wysokie oprocentowanie. Zwróćmy także uwagę na bank, który te lokaty oferuje. Czy jest solidny? Czy jest popularny? Czy cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów? Odpowiedzmy sobie na te pytania zanim założymy lokatę w konkretnym banku.

Dodaj komentarz