Kredyt konsolidacyjny- na czym to polega?

Kredyt konsolidacyjny- na czym to polega?

Korzystanie z chwilówek jest naprawdę wygodne, proste i szybkie. Niestety, właśnie z tego powodu tak łatwo jest popaść w długi, których nie jest się potem w stanie spłacić. W efekcie, można szybko znaleźć się w sytuacji, kiedy konieczne jest zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, z którego pokryjemy wcześniejsze. Dodatkowo, cechą charakterystyczną tego rodzaju pożyczek pozabankowych jest to, że mają one krótki okres spłaty, są wysoko oprocentowane, a każdy kolejny dzień opóźnienia ich spłaty generuje kolejne, naprawdę wysokie koszty. Co zrobić w takiej sytuacji? Jedną z możliwości jest konsolidacja chwilówek kredytem bankowym.

Kredyt konsolidacyjny- w jaki sposób go uzyskać? 

Kredyty tego rodzaju udzielane są przez banki, znajdziemy też jednak na rynku pożyczki konsolidacyjne, które są udzielane w innych instytucjach finansowych. Przede wszystkim, konsolidacja chwilówek kredytem bankowym polega na wzięciu jednego, dużego zobowiązania, z którego szybko uda się spłacić wszelkie pożyczki oraz kredyty, jakie posiadaliśmy do tej pory. W efekcie, kilka różnych zobowiązań z różnymi terminami spłaty oraz w różnych instytucjach, zamieniamy na jedno większe zobowiązanie. Kredyty konsolidacyjne z reguły dotyczą większych sum pieniędzy i są udzielane na dłuższy okres czasu- od kilku do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy. Wysokość miesięcznych rat jest dostosowywana do możliwości finansowych osoby, która ma taki kredyt spłacać.

Koszty związane z kredytem konsolidacyjnym

Oczywiście, konsolidacja chwilówek kredytem bankowymwięcej dowiesz się na naszej stronie –  nie jest darmowa, gdyż takie kredyty również posiadają pewne oprocentowanie. Całkowity koszt takiego kredytu wylicza się z jego wartości RRSO, która jednak może się różnić w zależności od banku, oferty, wysokości zadłużenia oraz okresu kredytowania. W przypadku takiego kredytu, musimy przedłożyć pewne zabezpieczenie jego spłaty. Może to być zaświadczenie o zarobkach, ale też każda inna umowa- umowa o dzieło, umowa o pracę, umowa zlecenie. Zabezpieczeniem może być też hipoteka. Zazwyczaj, konsolidacja chwilówek kredytem bankowym odbywa się po konsultacji z doradcą finansowym w danym banku. Złożony wniosek o przyznanie kredytu jest odpowiednio rozpatrywany, a weryfikacja wniosku może zająć do kilku dni roboczych. W efekcie możemy otrzymać jedno, zbiorcze, stabilne zobowiązanie, które możemy spokojnie spłacać przez wskazany, ustalony okres kredytowania. Bardzo często, konsolidacja chwilówek kredytem bankowym pozwala wyprostować domowe finanse i je odpowiednio ustabilizować.

Dodaj komentarz