Bankowość online – jakie ma zalety?

Bankowość online – jakie ma zalety?

Żyjemy w czasach komputerów i Internetu. Za jego pośrednictwem komunikujemy się z innymi ludźmi, robimy zakupy, płacimy rachunki. W związku z tym, iż większość z nas należy do tego pokolenia XXI wieku, konta internetowe stanowią jedną, z najczęściej wybieranych usług bankowych. Dzięki nim mamy stały podgląd do konta, możemy wykonywać darmowe przelewy, być na bieżąco ze wszelkimi wydatkami. Czy mamy dziś wątpliwości, jakie konto wybrać? Czy jest to jeszcze dla nas trudna decyzja?

Z pewnością większość stawia na konta online. Oczywiście mały odsetek osób, którzy nie mają dostępu do Internetu lub którzy nie do końca wierzą w bezpieczeństwo tego typu usług, decydują się na zwykłe, tradycyjne konta bankowe. Większość jednak stawia na konta internetowe, które oprócz darmowego dostępu online, są również dostępne drogą tradycyjną.

Nie ma więc co do tego żadnych wątpliwości, iż konta internetowe są dużo lepsze. Za ich posiadanie nie ponosimy żadnych opłat. Mamy podgląd konta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W zależności od tego, na jaki bank się zdecydujemy, dostajemy możliwość darmowych, szybkich przelewów, doładowywania konta, ustawiania przelewów stałych, czy też zaciągania kredytów.

Czy są wady w związku z procedurą prowadzenia konta przez Internet? Choć w większości zawsze znajdziemy pewne plusy i minusy danego stanu rzeczy, w przypadku rachunków online, trudno się doszukać czegokolwiek, co mogłoby działać na iść niekorzyść. Jeśli jednak mielibyśmy wymienić pozytywne ich działanie, jest tego, co nie miara. Tak, jak wspomnieliśmy, dostępne jest w każdej godzinie i każdej porze, bez jakichkolwiek ograniczeń. Jest darmowe, mamy do niego pełen dostęp, na bieżąco śledzimy wszelkie wpłaty i wypłaty. Przelewy robimy za darmo. Nie musimy nawet wychodzić z domu, by móc wykonać przelew, doładować konto w telefonie, czy sprawdzić, czy wpłynęła na rachunek wypłata. Komfort, wygoda, oszczędność. Czy można chcieć czegoś więcej?

Każda osoba, która zakłada konto w banku, otwiera rachunek osobisty, do którego ma dostęp w danej placówce bankowej. Dodatkowo ci, którzy decydują się na konto online, uzyskują specjalny numer identyfikacyjny i hasło, które jest podstawą do zalogowania się do serwisu. Skoro coś jest darmowe, dlaczego nie mielibyśmy z tego skorzystać, zwłaszcza, że niesie to za sobą same pozytywne rzeczy. Korzystajmy z usług online, bo dzięki nim oszczędzamy czas i pieniądze.

Dodaj komentarz