Wybieramy kont bankowe dla firmy

Wybieramy kont bankowe dla firmy

Każdy, kto otwiera własną działalność gospodarczą prędzej czy później musi podsiać również konto firmowe. Jest to uregulowane przepisami prawa, w związku, z czym im szybciej znajdziemy dobry rachunek firmowy tym lepiej. Ofert na naszym rynku jest bardzo dużo, dlatego wybór najlepszego konta firmowego wcale nie jest taki łatwy. Jak znaleźć najlepszy rachunek firmowy?

Kiedy musimy posiadać konto firmowe?

Konto firmowe powinien mieć każdy przedsiębiorca, a gdy prowadzimy nawet niewielką działalność gospodarczą warto szybko pomyśleć o posiadaniu korzystnego konta firmowego. W przypadku działalności gospodarczej konto firmowe musi założyć osoba, która dokonuje transakcji, której stroną jest inny przedsiębiorca. Poza tym w przypadku, kiedy wartość transakcji przekracza 15 tysięcy euro, w chwili, gdy zostaną przeliczone złotówki na euro według kursu waluty z danego dnia. Taką regulację wprowadza Ustawa o działalności gospodarczej. Dlatego jeżeli będziemy dokonywać dużych operacji finansowych, w chwili, gdy prowadzimy działalność gospodarczą musimy zadbać o posiadanie konta firmowego.

Szukaj w Internecie

Szukając najlepszego produktu warto rozpocząć swoje działania w sieci. Tam znajdziemy ranking kont firmowych, który gromadzi wszystkie banki i ich najlepsze oferty. Taki ranking zawsze wskazuje, jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę. Porównanie dotyczy w szczególności kosztów związanych z obsługą danego konta firmowego, koszty za samo prowadzenie.

Jeżeli chcemy mieć dobre konto to warto poszukać również informacji na temat samej obsługi. Opinie innych klientów są tutaj bardzo ważną wskazówką, choć jak zawsze w takim przypadku nie wszystkie muszą być prawdziwe, i są to subiektywne oceny. Nie mniej jednak, kiedy bank ma wiele złych ocen to warto się zastanowić czy rzeczywiście chcemy mieć rachunek firmowy w takim banku.

Pytaj o szczegóły oferty

Jeżeli już wybierzemy kilka najciekawszych ofert to warto dopytać pracownika banku o szczegóły oferty. To bardzo ważne, gdyż na pierwszy rzut oka oferta może się okazać bardzo korzystna, natomiast, gdy bliżej się przyjrzymy konkretnemu produktowi często okazuje się, że nie jest to już tak ciekawe konto.

Bardzo ważne są opłaty, gdyż przy wielu operacjach każdego miesiąca można bardzo dużo tracić pieniędzy za wykonywanie przelewów, szczególnie dotyczy to większych kwot oraz dużej ilości transakcji. Należy, zatem szukać najkorzystniejszej oferty i znaleźć darmowe konto firmowe, które będzie dla nas dobrym produktem.

Dodaj komentarz