Jak działa multiagencja ubezpieczeniowa?

Jak działa multiagencja ubezpieczeniowa?

Współczesny rynek ubezpieczeniowy w naszym kraju stale się rozwija. To właśnie dlatego nie brakuje nam różnorodności ofert ubezpieczeniowych. Dość popularne jest zatem ubezpieczanie wszystkiego u jednego agenta pracującego w multiagencji. Dzięki wsparciu ubezo.pl ubezpieczenia możliwe jest wykupienie ubezpieczenia naszego auta, mieszkania, domu, czy też firmy. Oprócz tego możemy wykupić wakacyjne ubezpieczenie turystyczne, a co najważniejsze wybrać ofertę, która będzie ubezpieczała nasze życie oraz zdrowie.

Jak zostać multiagentem? Ubezo.pl ubezpieczenia, podpowiada

Multiagencja ubezpieczeniowa jest miejscem pracy multiagentów, którzy współpracują z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Multiagent sprzedaje produkty agencji z którą współpracuje dla swoich klientów. Co ważne, aby mieć możliwość prowadzenia swojej własnej działalności, musisz posiadać licencję i wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Ważne jest także to, abyś posiadał ważne ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego.

Rozpoczęcie pracy jako Multiagent wymaga od nas posiadania co najmniej średniego wykształcenia oraz pełnej zdolności do czynności prawnych. Oprócz tego nie możemy być skazani prawomocnym wyrokiem. Po tym możemy wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, zrealizować niezbędny kurs na agenta i uzyskać pozytywny wynik z egzaminu państwowego. Następnie wyrabiamy potrzebną licencję przez KNF i dokonujemy wpisu do rejestru agentów. Gdy uzyskamy to wszystko zostajemy pełnoprawnym agentem ubezpieczeniowym, któremu opłaca się nawiązać współpracę z multiagencją.

Razem, czy w pojedynkę?

Ostatnie lata pokazały, że zarabianie dzięki sprzedaży polis cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, skoro jest to realna szansa na osiągnięcie naprawdę wysokich zarobków. Nie zapominaj jednak o tym, że to wszystko wpływa także na wzrost konkurencji. Jeśli zatem planowałeś rozpoczęcie kariery jako sprzedawca polis to warto rozważyć to, czy opłaca się działać w pojedynkę. Dużo lepszym wyjściem jest zdecydowanie się na współpracę z multiagencją, dzięki której możesz zyskać znacznie więcej.

Wspólna praca niemal w każdym przypadku pozwala nam osiągać dużo lepsze wyniki. Widoczne jest to zwłaszcza na rynku ubezpieczeniowym, gdzie podstawą sukcesu często okazuje się nawiązanie współpracy z odpowiednią multiagencją. Warto wiedzieć, że taka współpraca pozwala nam na uzyskanie pewnej przewagi konkurencyjnej. Dzięki posiadaniu wsparcia dużego oraz zewnętrznego podmiotu możesz pracować efektywniej. To z kolei wpłynie na zwiększenie Twojej szansy na pozyskanie nowych klientów.

 

Dodaj komentarz