Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – sposób na wyjście z zadłużenia

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – sposób na wyjście z zadłużenia

Coraz więcej Polaków ma na swoim koncie więcej niż jeden kredyt https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/ lub pożyczkę. Jest tak, ponieważ mamy coraz większą łatwość w otrzymywaniu dodatkowej gotówki nawet przez internet. Nie byłoby w tym nic złego, jeśli kredyty i pożyczki zaciągalibyśmy w sposób przemyślany. Niestety wiele osób bierze na siebie kolejne zobowiązania pod wpływem chwili, co później negatywnie może odbić się na domowym budżecie. Rozwiązaniem i wyjściem z tarapatów finansowych może okazać się kredyt konsolidacyjny. Co to jest i czy konsolidacja z dodatkową gotówką jest możliwa?

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Ten rodzaj finansowania jest dla wielu osób jedynym wyjściem z zadłużenia. Jeśli czujesz, że Twoje miesięczne raty zaczęły Cię przytłaczać i nie radzisz sobie z ich spłatą, to koniecznie pomyśl o konsolidacji. Polega ona na tym, że możesz połączyć kilka swoich zobowiązań w jedno. Zamiast o kilku ratach, po konsolidacji będziesz musiał pamiętać tylko o jednej, która jest przejrzysta i łatwiejsza do spłaty. Jest tak, ponieważ czas kredytowania konsolidacji jest wydłużony, przez co comiesięczna rata jest niższa. Większość banków ma w swojej ofercie konsolidacje, która może nam pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

W bankach coraz częściej pojawia się konsolidacja z dodatkową gotówką. Chodzi w niej o to, że poza zsumowaniem zadłużenia i spłaceniem wszystkich zobowiązań możemy otrzymać także dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, ponieważ dotychczas kredyt konsolidacyjny był kredytem celowym, który można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę innych kredytów. Konsolidacja z dodatkową gotówką jest czymś nowym dlatego, aby znaleźć taką ofertę, trzeba będzie jej trochę poszukać bądź skorzystać z wiedzy i doświadczenia pośredników kredytowych Bydgoszcz Habza Finanse.

Jaka może być maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny zazwyczaj wynosi tyle ile łączna wartość zadłużenia kredytobiorcy. Banki mają jednak swoje limity i określą maksymalną wartość konsolidacji. W większości banków kwota konsolidacji może wynosić od 150 tysięcy do 200 tysięcy złotych. Zanim złożysz wniosek kredytowy, musisz sprawdzić warunki oferty. Przeanalizujesz dzięki temu, czy konsolidacja w danym banku Ci się opłaci i czy spełni Twoje wymagania.

Czy konsolidacja się opłaca?

Dla niektórych osób kredyt konsolidacyjny będzie jednym rozwiązaniem na to, aby wyjść z długów. Należy jednak pamiętać, że mimo obietnic banków może się okazać, że wcale nie jest to tańsze rozwiązanie niż spłacenie wszystkich kredytów i pożyczek osobno. Przez to, że kredyt konsolidacyjny ma wysłużony okres kredytowania, raty są mniejsze, jednak w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że całkowity koszt jest duży. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie może Ci pomóc wyjść z zadłużenia i nieco odciąży Twój miesięczny budżet. Warto to wziąć pod uwagę i w odpowiednim momencie zdecydować się na konsolidację.

Dodaj komentarz