Zakładanie spółki Warszawa

Zakładanie spółki Warszawa

W dzisiejszych czasach zakładanie własnych działalności gospodarczych staje się coraz bardziej popularne. Decydujemy się na prywatne firmy, wierząc, że nasz pomysł na biznes jest dobry i przyniesie nam więcej korzyści, niż szukanie zatrudnienia w już istniejących przedsiębiorstwach. Jednocześnie wiele osób wciąż stresuje się procesem założenia własnej firmy. Specjaliści, którzy już się na to zdecydowali, często nie wiedzą natomiast, od czego zacząć. Jak wygląda zakładanie spółki Warszawa? Czy omawiana procedura jest bardzo skomplikowana i czy biznesmenom przyda się pomoc prawników?

Zakładanie spółki Warszawa krok po kroku

Kiedy zdecydujesz już, że chcesz założyć spółkę, a nie jednoosobową działalność gospodarczą, przyjdzie czas na kolejne wybory. Jak zapewne wiesz, Kodeks Spółek Handlowych wyróżnia wiele rodzajów tych działalności, między innymi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne, jawne, komandytowe i inne. To do ciebie należy decyzja, który z nich wybrać. Zakładanie spółki Warszawa powinno z tego względu zostać poprzedzone rzetelną analizą sytuacji prawnej. Każdy rodzaj działalności ma swoje plusy i minusy; wiele zależy między innymi od twojej branży.

Jeśli ten krok masz już za sobą, przejdź do sporządzenia dokumentów założycielskich, obliczenia kapitału zakładowego i powołania zarządu. Po wykonaniu tych czynności możesz udać się, wraz z pakietem niezbędnych dokumentów, do Krajowego Rejestru Sądowego. Zastanawiasz się, czego będziesz potrzebował? Wśród najważniejszych dokumentów wymienia się:

  • akt założycielski
  • oświadczenia zarządu, dotyczące wkładu wniesionego w kapitał zakładowy
  • dowody opłat sądowych i rejestracyjnych (ich wysokość to minimum 800 zł)
  • lista wspólników i spis danych członków zarządu.

Szczegółowe wymagania mogą nieco się różnić w zależności od rodzaju spółki, na który się zdecydujesz. Jeśli procedura przebiegnie sprawnie, zgromadzisz komplet dokumentów i złożysz poprawny wniosek, rejestracja działalności potrwa maksymalnie dwa miesiące. Jest to zależne od liczby wniosków, które trafią w tym czasie do KRS.

Zakładanie spółki Warszawa jest także możliwe w formie online. System internetowy ma jednak kilka wad. Jedną z nich jest fakt, że nie uwzględnia on wszystkich rodzajów spółek (np. partnerskich). Tradycyjna metoda odznacza się także wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Jak w procesie zakładania spółki w Warszawie może pomóc ci prawnik?

Procedura zakładania spółki Warszawa może być stresująca, jeśli podejmiesz się tego zadania samodzielnie. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług kancelarii Capital Legal, która posiada doświadczenie w rejestracji działalności biznesowych swoich klientów. Dzięki nim zyskasz pewność, że twój zestaw dokumentów jest kompletny, a wniosek sporządziłeś poprawnie.

Dodaj komentarz