Pożyczki dla firm jednoosobowych – jakie mają zalety? 

Pożyczki dla firm jednoosobowych – jakie mają zalety? 

Nie da się zaprzeczyć, że koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej nie należą do najniższych. Nawet w przypadku jednoosobowej firmy. Skąd możemy pozyskać dodatkowe środki na rozwój biznesu? Odpowiedzią są pożyczki dla firm jednoosobowych. Zobacz, jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować. 

Pożyczki dla firm jednoosobowych – na czym polegają? 

Pożyczki dla firm to szeroki zakres produktów skierowanych do przedsiębiorców. Jednym z nich są pożyczki dla działalności jednoosobowych. Na czym one polegają i jakie mają zalety? Pożyczki to produkty finansowe, które znajdziemy w ofercie instytucji pozabankowych. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że wyróżnia się minimum formalności przy składaniu wniosku. Co więcej, oprócz uproszczonych procedur, zaletą pożyczek dla przedsiębiorców jest fakt, że mają one charakter bezcelowy. Oznacza to, że uzyskane środki możemy przeznaczyć na dowolne kwestie. Zarówno inwestycje rozwojowe, jak i spłatę zaległości wobec ZUS, US lub inne cele firmowe. 

Pożyczki dla firm jednoosobowych mogą uzyskać także początkujące działalności. W przypadku mikroprzedsiębiorstw  jest to atrakcyjne rozwiązanie, które pozwala na rozruch firmy. Kto może ubiegać się o taką pożyczkę? Jak sama nazwa wskazuje, o pieniądze mogą starać się przedsiębiorcy prowadzący działalności gospodarczą, także jednoosobową, lub osoby pracujące na samozatrudnieniu. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę dla firmy jednoosobowej?

Tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania, aby otrzymać pożyczkę dla firmy, musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową. To podstawowe kryterium, które instytucje pozabankowe biorą pod uwagę. Spodziewaj się więc, że po złożeniu wniosku o pożyczkę, pożyczkodawca prześwietli finanse Twojej firmy – między innymi to, jakie są miesięczne dochody, zobowiązania, a także czy już posiadasz jakieś zadłużenia. 

Jeśli ubiegasz się o pożyczkę, która nie jest na start działalności, to możesz spodziewać się, że instytucja finansowa sprawdzi także sytuację finansową firmy z ostatnich miesięcy. Ważne jest w tym przypadku, aby nie zalegać ze składkami do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Pożyczkodawca zweryfikuje również, czy Twoja firma nie figuruje w różnych bazach, jako dłużnik. Dlatego istotne jest, aby dbać o finanse firmy na bieżąco. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, aby wyjść na prostą, to lepiej ubiegać się o finansowanie zawczasu, niż gdy już pojawią się zaległości.  

Dodaj komentarz