Kredyt hipoteczny Gdańsk – jakie warunki należy spełnić?

Kredyt hipoteczny Gdańsk – jakie warunki należy spełnić?

Zakup własnego mieszkania to poważny krok w życiu każdego z nas. Takie przedsięwzięcie wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. W związku z tym niezbędny często okazuje się kredyt hipoteczny. Jego pozyskanie bywa trudnym zadaniem, jednak doświadczony ekspert kredytowy jest w stanie usunąć przeszkody stojące nam na drodze do własnych czterech kątów. 

Kredyt hipoteczny Gdańsk – jakie warunki należy spełnić?

Staranie się o pozyskanie kredytu hipotecznego to długi i wymagający proces, który często wiąże się z wieloma trudnościami napotkanymi na drodze. Dużym problemem bywa niska zdolność kredytowa, przez którą banki uznają wnioskodawcę za mało wiarygodnego klienta, w przypadku którego udzielenie kredytu może być zbyt ryzykowne. Spełnienie określonych warunków może jednak w znaczny sposób przybliżyć nas do zdobycia pieniędzy potrzebnych na zakup nieruchomości. Jakie są to warunki i co zrobić, aby je spełnić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Kwestie dotyczące zatrudnienia

Jedną z kwestii, na którą na pewno zwrócą uwagę pracownicy banku decydujący o przyznaniu kredytu hipotecznego jest forma naszego zatrudnienia oraz wysokość otrzymywanych zarobków. Najlepszym scenariuszem jest oczywiście posiadanie umowy o pracę oraz stałego wysokiego dochodu. Oprócz tego bank przyjrzy się naszym miesięcznym wydatkom oraz innym zobowiązaniom, aby ustalić, czy otrzymywane wynagrodzenie umożliwi nam bezproblemową spłatę kredytu.

Historia kredytowa

Historia wcześniejszych zobowiązań to niezwykle cenna informacja dla banku. W ten sposób może on sprawdzić, czy jesteśmy wiarygodnymi osobami, które dotrzymują terminów spłaty kolejnych rat. Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą przekreślić nasze szanse na kredyt, a brak jakiejkolwiek historii kredytowej z pewnością nam nie pomoże. Najlepiej przedstawia się zatem sytuacja, w której posiadamy pozytywną historię kredytową, czyli spłacone zobowiązania, których raty były opłacane terminowo. 

Inne niezbędne informacje

Duże znaczenie w zakresie starań o kredyt hipoteczny ma sama nieruchomość, którą będziemy chcieli zakupić z pomocą pozyskanych środków. Konieczne może być więc dostarczenie dokumentów dotyczących tej nieruchomości. Oprócz tego bank będzie chciał pozyskać informacje nt. ilości osób znajdujących się na naszym utrzymaniu, która wpływa na ilość ponoszonych miesięcznie wydatków. Decydujący wpływ będzie miała też wysokość wkładu własnego, ponieważ bank nie udzieli nam w ramach kredytu całej kwoty potrzebnej na zakup nieruchomości. Im wyższa kwota posiadanego wkładu własnego, tym większa szansa na dogodne warunki umowy kredytowej. 

Dodaj komentarz