Kredyt dla firm – większa niezależność i nowe możliwości dla przedsiębiorstwa!

Kredyt dla firm – większa niezależność i nowe możliwości dla przedsiębiorstwa!

Prowadzenie własnego biznesu nie należy do najprostszych czynności. Przedsiębiorca musi nie tylko skupiać się na teraźniejszości swojej działalności, ale także na jej przyszłości. Dobra przyszłość wymaga jednak inwestycji i rozwoju, a do tego niezbędne są pieniądze. Kredyt dla firm to zatem idealne rozwiązanie, które pozwala pozyskać niezbędne środki, które otworzą przedsiębiorstwu nowe możliwości i dadzą większą niezależność.

Co należy wiedzieć o kredycie dla firm?

Kredyt dla firm, to oferta terminowej pożyczki, która występuje w ofertach większości banków w Polsce. W porównaniu do kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych, punktem charakterystycznym kredytu dla firm jest stosunkowo wysoka maksymalna kwota zobowiązania. Uzyskaną pożyczkę przeznacza się na firmowe inwestycje, które najczęściej dotyczą: rozbudowy stanowisk lub samego biura, zakupu nowego sprzętu dla pracowników, ich szkoleń, a także podreperowania nieciekawej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Z tego powodu kredyt dla firm występuje w wielu, różnych formach, które pomagają zaspokoić potrzeby firmy.

Kredyty dla firm dostępne są zatem w różnych wariantach. Najpopularniejsze rodzaje, które cechuje nieco inny cel pożyczki to kredyty:

  • inwestycyjne;
  • obrotowe;
  • w rachunku bieżącym;
  • konsolidacyjne.

Zanim więc zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu dla firmy, na początku ustal cel, na którego realizację potrzebujesz dodatkowych środków. Wybór odpowiedniego produktu pomoże Ci zrealizować cele tak, jakbyś tego chciał.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt dla firm?

Decydując się na wzięcie kredytu dla firm, należy pamiętać o tym, aby spełnić wymagania stawiane przez bank. W zależności od instytucji warunki te mogą nieco się różnić. Najczęściej są to jednak:

  • zdolność kredytowa obliczana na podstawie dochodów, ilości oraz wysokości aktualnych zobowiązań;
  • płynność finansowa firmy, bez której bank może uznać, że przedsiębiorca nie będzie w stanie spłacać poszczególnych rat kredytu na czas;
  • historia kredytowa dotycząca zobowiązań spłacanych przez firmę w przeszłości. Warto przy tym pamiętać, że obecność na którejś z list dłużników może utrudnić bądź uniemożliwić uzyskanie pożyczki;
  • wiek firmy – warto tu wiedzieć, że duży procent nowych firm upada najczęściej w ciągu pierwszego roku prowadzenia działalności. W związku z tym większość banków wymaga obecności na rynku co najmniej 12, 18, a nawet 24 miesiące.

Przed złożeniem wniosku o kredyt dla firmy warto w pierwszej kolejności upewnić się, czy aby na pewno Twoje przedsiębiorstwo spełnia powyższe warunki. Realna ocena sytuacji pomoże uniknąć ryzyka uzyskania odmowy udzielenia kredytu.

Czy mała firma ma szansę na uzyskanie kredytu dla firm?

Niewielkim, zwykle rodzinnym przedsiębiorstwom, niełatwo jest utrzymać się na rynku. Małe firmy często potrzebują finansowego wsparcia z zewnątrz, które mogą uzyskać m.in. dzięki udziałowi w konkursach. Dużo prostsze jest jednak postaranie się o kredyt dla firmy, który daje większą niezależność.

Dodaj komentarz