Jak dobrać pakiet ubezpieczenia odpowiedni dla rowerzysty?

Jak dobrać pakiet ubezpieczenia odpowiedni dla rowerzysty?

Lato w pełni. Pogoda sprzyja. Warto, więc jak najwięcej czasu wolnego spędzać na świeżym powietrzu. Najlepiej sięgając po rower, dzięki któremu możemy zwiedzać cały świat. Zanim jednak wybierzemy się na rowerowe wyprawy – zarówno te dalsze, jak i całkiem bliskie, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo czyli wykupując pakiet ubezpieczeniowy dla rowerzystów. Podpowiem Wam, co daje taka polisa oraz na co zwrócić uwagę wybierając tą najlepszą.

Rowerzysta zawsze ubezpieczony

Rower to coraz popularniejszy środek transportu. przemieszczamy się nim już nie tylko na co dzień. Stał się on również dość powszechną formą spędzania czasu wolnego. Bez względu jednak na to, jaki charakter przybierze nasza jazda na rowerze, zawsze jesteśmy narażeni na szereg nieprzyjemnych zdarzeń. W trakcie jazdy możemy ulec wypadkowi lub też sami go spowodować. I choć nawet najbardziej wprawny rowerzysta nie jest w stanie przewidzieć takiej sytuacji, ani tym bardziej jej uniknąć, może on zadbać o swoje bezpieczeństwo. I nie chodzi tu jedynie o akcesoria ochronne typu kask czy światła odblaskowe.

Polisa dobra na wszystko

Na cyklistów czeka wiele potencjalnych zagrożeń na drodze, ale również w trakcie postoju. Może on ulec wypadkowi czy też sam doprowadzić do kolizji uszkadzając przy tym auto, jak swój rower. W okresie letnim cykliści są też bardziej niż w innych porach roku narażeni na utratę swojego pojazdu – rower może mu zostać po prostu skradziony. Konsekwencje tych nieprzyjemnych i nieprzewidywalnych wypadków najdotkliwiej odczuje on na własnej kieszeni. Aby zmniejszyć straty warto wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy dla rowerzysty. W obecnej chwili tego typu rozwiązanie proponuje swoim klientom praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Do dyspozycji użytkowników jednośladów są trzy warianty polisy:

od kradzieży (AC) – niestety nie obowiązuje ono w przypadku, gdy rower zostanie skradziony sprzed sklepu lub innego miejsca; na takie odszkodowanie możemy liczyć tylko wówczas, gdy rower zostanie skradziony z zamkniętego pomieszczenia;
od odpowiedzialności cywilnej (OC) – jeśli zniszczymy czyjeś mienie nie musimy martwić się o koszta naprawy;
od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – jest to odszkodowanie z tytułu procentowego uszczerbku na zdrowiu (procent określa specjalna komisja lekarska).
Jak wybrać najlepszą polisę?

Wybierając polisę rowerową weź pod uwagę długość jej trwania, ale przede wszystkim obszar, na którym obowiązuje

Niestety wymienione warianty ubezpieczenia rowerzystów nie stanowią jednego pakietu. Warto, więc dokładnie wczytać się w warunki ubezpieczenia i znaleźć takie, które obejmie wszystkie wymienione warianty. Dobrą praktyką jest też dopasowanie długości trwania polisy do okresu, w jakim korzystamy z roweru. To ważne, aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy w momencie, gdy rower stoi w garażu czy na balkonie. sprawdźmy też na jakim obszarze obowiązuje nasza polisa i dopasujmy ją w ten sposób do regionu, po którym będziemy podróżowali.

Dodaj komentarz