Co zrobić, żeby zaciągnąć kredyt hipoteczny szybko i sprawnie?

Co zrobić, żeby zaciągnąć kredyt hipoteczny szybko i sprawnie?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym, które można zaciągnąć na budowę domu, zakup nieruchomości (z rynku wtórnego i pierwotnego) bądź remont. Maksymalny okres spłaty takiego kredytu sięga nawet 35 lat, a jego kwota wynosi z reguły od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów.

Jak każdy zapewne wie z własnego doświadczenia bądź też ze słyszenia, wiąże się on ze sporą ilością formalności, a proces jego zaciągnięcia jest bardziej złożony niż w przypadku wielu innych kredytów, takich jak przykładowo kredyt gotówkowy. Nie oznacza to jednak, że tego procesu nie da się przyspieszyć. Jak najbardziej jest to możliwe – trzeba po prostu podjąć odpowiednie kroki, które dokładnie omówimy poniżej.

Co wpływa na szybkość zaciągnięcia kredytu hipotecznego?

Na to, jak szybko przebiegnie cały proces zaciągnięcia kredytu, wpływa wiele czynników. Niektóre z nich są zależne od klienta, a inne od banków. Do tej pierwszej grupy można zaliczyć między innymi poprawność wypełnienia wniosku oraz czas, w którym dostarczono niezbędne załączniki.

Z kolei w drugiej grupie znajdują się na przykład procedury banku, a także jego obłożenie wnioskami – w miesiącach, w których więcej osób wnioskuje o ten typ kredytu, czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku niekiedy może ulec wydłużeniu. Informacje na temat przewidywanego czasu oczekiwania można w niektórych przypadkach znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej banku. Niektóre instytucje pozwalają też na bieżąco śledzić kolejne statusy wniosku po jego złożeniu, na przykład za pomocą specjalnych aplikacji.

Ekspert kredytowy pomoże w szybkim zaciągnięciu kredytu hipotecznego

Długi okres oczekiwania na kredyt hipoteczny wynika często z takich kwestii, jak problem z wypełnieniem wniosku kredytowego, robienie w nim błędów i konieczność późniejszego dokonywania poprawek. Występują też trudności z szybkim zgromadzeniem wszystkich wymaganych przez bank zaświadczeń, oświadczeń i innych dokumentów. Dodatkowo, jeśli nie chcemy wybrać zbyt drogiego kredytu, sporo czasu może zająć także porównanie poszczególnych ofert i wyselekcjonowanie tej najkorzystniejszej.

Wszystkich tych problemów da się jednak uniknąć, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty. Z jego wsparciem kredyty hipoteczne w Poznaniu mogą okazać się bezstresowe, a przy tym bardzo korzystne. Z czego to wynika? Ekspert przejmie na siebie wiele zadań związanych z wyborem i pozyskiwaniem kredytu, takich jak porównanie ofert czy przygotowanie wniosku. Zajmie mu to mniej czasu niż zajęłoby klientowi, z uwagi na posiadaną wiedzę i doświadczenie. Co więcej, z tych samych względów jest mało prawdopodobne, aby popełnił on pomyłkę, która przedłuży cały proces.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz