Pożyczki i kredyty – dobro czy zło konieczne?

Pożyczki i kredyty – dobro czy zło konieczne?

Pieniądze pożyczali już Fenicjanie w starożytności. Starożytni Grecy i Rzymianie też pożyczali pieniądze i czerpali zadowolenie z takich pożyczek. Zyskiwali na nich dużo. Pożyczki wysokooprocentowane nazywano lichwą. Można jednak mieć pożyczki w dobrej cenie, w banku, a nie od firmy, która stara się zarobić jak najwięcej. Lepiej jest zatem pożyczać w banku i to tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Pożyczanie ma wielowiekową tradycję, jest bardzo ważna i celowe.

Jakie są zalety pożyczek i kredytów?

Pożyczki oraz kredyty pozwalają:

* finansować nagłe potrzeby typu wydatek na leki czy konieczną operację

*żyć spokojnie

* rozwijać firmy

* jechać na wakacje

* kupić wymarzone mieszkanie – kredyt hipoteczny to najbardziej potrzebna pożyczka, bez której nie można kupić mieszkania

Wady pożyczek oraz kredytów:

* są drogie

* obciążają klienta

* sprawiają, że człowiek ma dodatkowe zobowiązanie przez lat

* odbierają swobodę finansową

* męczą i trudzą.

Jednak bez pożyczek oraz kredytów trudno byłoby kupić coś potrzebnego. Wysoka jakość jest konieczna, a niejedna osoba pragnie z niej korzystać zawsze i wszędzie. Dobre pożyczki sprawdzają się zawsze i wszędzie. Warto po nie sięgać, aby wejść w posiadanie niezbędnych rzeczy.

Czego robić nigdy nie wolno?

Nie wolno pożyczać pieniędzy na potrzeby nagłe, zbędne, na wydanie na życie. Pożycza się pieniądze na określony cel, a nie tak sobie. Nie wolno mieć wielu kredytów jednocześnie – pięciu czy sześciu. Należy wydawać pieniądze racjonalnie, a nie przypadkowo. Wydatkowanie pieniędzy przypadkowe to złe rozwiązanie, ponieważ przekłada się na problemy finansowe. Wydaje się zawsze mniej niż ma się w portfelu, a co miesiąc należy odkładać ok. 30 procent pensji. Nie zawsze jest to możliwe, ale przynajmniej 10-20 procent pensji trzeba odłożyć. Dzięki temu nie popadnie się w problemy finansowe. Pożyczać trzeba mądrze, a nie na umór i w dużych ilościach. Pożyczanie powinno być mądre, celowe, dobrze przygotowane. Tylko takie pożyczanie ma sens i jest celowe. Warto o tym pamiętać. Chcesz mieć porządne rozwiązanie? Weź pożyczkę, zainwestuj i pomnóż pieniądze – takie wydatkowanie pożyczki jest najlepszym rozwiązaniem. Niejedna osoba tak postąpiła i nie dość, że oddała pożyczkę szybko, to jeszcze zyskała dodatkowe pieniądze. Takie podejście sprawdza się, daje zarobki i jest najlepszym sposobem zarabiania pieniędzy. Jeśli jednak chcemy coś kupić, to zastanówmy się, czy dana rzecz jest nam niezbędna. A może da się z niej zrezygnować, może zakup można odłożyć na później. Kto to wie. Pora zatem przemyśleć takie zakupy i nie wydawać pieniędzy bez sensu. Znacznie lepiej jest wydać pieniądze tak, aby później nie żałować. Pożyczanie na umór nie jest dobrym wyborem. O wiele lepiej zrezygnować z takich wydatków, nie popełniać ich, lecz rozsądnie gospodarzyć pieniędzmi. Dobre zarabianie pieniędzy to podstawa. Nie ma to jak oszczędzać i nie wydawać nadmiernie.

Gdzie nie pożyczać?

W podejrzanych firmach pożyczkowych oraz od osób prywatnych, które oferują wysoko oprocentowane, ale szybkie pożyczki. Takie kredytowanie może stać się pułapką bez wyjścia. Nie wolno tak postępować. O wiele lepiej jest wybrać pożyczki w bankach, gdzie wszystko jest czytelne i przejrzyste. Nie każdą osobę stać na pożyczanie pieniędzy w drogich miejscach. Lepiej sprawdzić instytucję zanim pożyczy się pieniądze. Takie jest zdecydowanie najlepsze wyjście dla każdego klienta. Można spokojnie pożyczać i kupować dokładnie to, co dobrej klasy, konieczne oraz potrzebne na niejedną okazję.

Dodaj komentarz