Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach

wydaje się produktem pożyczkowym dla każdego. Skoro bowiem zaświadczenia o dochodach nie są wymagane, to otrzymać ją może każdy, bez względu na to czy pracuje na podstawie umowy o pracę czy też osiąga dochody w jakikolwiek inny sposób. Nie jest tak. Nie każdy sobie zdaję sprawę z tego, że hasło “bez zaświadczeń” jest swego rodzaju chwytem reklamowym. Nie jest to cała prawda. Pożyczkobiorca udzielający takiej pożyczki rzeczywiście nie wymaga zaświadczenia o dochodach przyszłego pożyczkodawcy, nie oznacza to jednak, że nie oczekuje konkretnych informacji o tym, jakie dochody przyszły klient uzyskuje i na jakiej podstawie.

Oświadczenie o dochodach

Przy pożyczce bez zaświadczenia o dochodach, najczęściej wymagane jest oświadczenie o dochodach. Przyszły pożyczkobiorca oświadcza pożyczkodawcy jakie dochody uzyskuje i na jakiej podstawie. Oświadcza tez jakie koszty życia ponosi, gdzie mieszka, ile go kosztuje utrzymanie domu czy mieszkania. Już na tej podstawie pożyczkodawca może ocenić możliwości finansowe klienta i zdecydować o przyznaniu pożyczki lub odmówić jej przyznania. Jeśli decyzja będzie pozytywna, można być pewnym, że dane podane w oświadczeniu zostaną dokładnie sprawdzone. Pożyczkodawca może chcieć – choćby telefonicznie – potwierdzić dane o zatrudnieniu czy uzyskiwanych dochodach, nigdy więc nie powinno się w takiej sytuacji podawać nieprawdy. Podanie niepełnych czy też nieprawdziwych danych przy ubieganiu się o pożyczkę, może bowiem być uznane za próbę jej wyłudzenia. Efektem będzie nie tylko decyzja odmowna i brak pożyczki. Klient, który podał nieprawdziwe dane, może odpowiadać karnie za próbę wyłudzenia pieniędzy, a to już wiąże się z postępowaniem prokuratorskim i sądowym, na koniec zaś wyrokiem w sprawie karnej.

Pożyczka bez zaświadczeń. Jej koszt może być wysoki

Pożyczka bez zaświadczeń jest produktem pożyczkowym kierowanym do możliwie jak największej grupy klientów. Także do osób mało zarabiających czy też tych, którzy wcześniej mieli problemy z regulowaniem zobowiązań pożyczkowych. Jest to produkt finansowy kierowany przede wszystkich do tych, którzy nie mają szans na otrzymanie pożyczki w banku, gdzie oprocentowanie i koszty pożyczki są ograniczone do wysokości określonej w przepisach prawa bankowego. Dla firmy pożyczkowej taka pożyczka to też ryzyko, które musi być wkalkulowane w koszt pożyczki. Pożyczkodawca ubiegający się o otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń musi więc liczyć się z tym, że jej koszty będą dość wysokie. Rozważając wzięcie takiej pożyczki, zawsze więc warto zagłębić się w warunki jej uzyskania, a szczególnie w to, jak wiele trzeba będzie pożyczkodawcy oddać. Każda pożyczka musi musi być spłacona, a do spłacenia zawsze jest więcej niż klient otrzymał. Do kwoty pożyczki dodane będą odsetki, a także inne koszty, takie jak prowizja od udzielonej pożyczki, koszty jej ubezpieczenia czy też – na przykład – opłaty za obsługę domową. Wskaźnikiem, który mówi o rzeczywistych kosztach pożyczki jest wskaźnik RRSO, podawany w procentach. Im niższy tym lepiej. Warto, zagłębiając się w ofertę po prostu go sprawdzić. Dobrze też po prostu przemnożyć sobie kwotę rat razy ich ilość i porównać z kwotą pożyczki. Wtedy szybko można uzyskać odpowiedź, ile dodatkowo trzeba będzie pożyczkodawcy zapłacić.

Podsumowując

Pożyczka bez zaświadczeń jest dość łatwa do uzyskania, nie oznacza to jednak, że może ją otrzymać każdy. Dużym plusem jest też to, że decyzja o wypłacie może zapaść już w kilka minut od złożenia wniosku, jest to więc idealna opcja dla tych, którzy niespodziewanie stanęli przed problemem braku gotówki i potrzebują jej natychmiast. Warto jednak pamiętać, że koszty takiej pożyczki są wysokie. Zawsze więc warto porównać oferty kilku firm pożyczkowych, a decydując się na konkretną pożyczkę, dokładnie sprawdzić warunki jej przyznawania i koszty, które trzeba będzie ponieść podczas jej spłacania.

Dodaj komentarz