Kredyt hipoteczny 10 procent wkładu własnego 

Kredyt hipoteczny 10 procent wkładu własnego 

Minimalny wkład własny w 2021 roku to 20 procent. Jest to coraz większy problem dla osób, które przymierzają się do zakupu mieszkania. Jednak banki niechętnie zgadzają się na mniejsze wkłady własne, a jeśli już się taki pojawi, to wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Czy można uzyskać kredyt hipoteczny z 10 procentowym wkładem własnym? Zobacz wkłady własne na 2021 rok. 

Wkład własny – co to jest? 

Wkład własny, to kapitał, który bank wymaga od kredytobiorcy, do uzyskania kredytu hipotecznego. Innymi słowy kredytobiorca musi pokryć część kosztów związanych z kredytem już na samym początku. W 2021 wkład własny wynosi 20 procent. Jest to standardowa oferta, z której wynika, że musimy posiadać na start 20 procent kwoty, którą chcemy pożyczyć. Na przykład jeżeli decydujemy się na kredyt w wysokości 200 000 zł, to  musimy mieć 40 000 zł wkładu własnego. 

Co ważniejsze posiadanie wkładu własnego jest obowiązkowe. Nie ma banku, który by oferował kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Są za to banki, które pozwalają na uzyskanie kredytu z 10 procentowym wkładem własnym. Warto jednak pamiętać, że im większy wkład własny posiadamy, tym większą kwotę kredytu możemy uzyskać. Oprócz tego wysokość wkładu własnego jest zależna od wartości nieruchomości. Wkład własny jest częścią wyceny mieszkania. Został wprowadzony, by utrzymać stabilność na rynku kredytowym. Dzięki wkładowi własnemu wartość zakupionego mieszkania zawsze jest wyższa od kwoty kredytu udzielonego przez bank.

Wkład własny na poziomie 10 procent – czy to możliwe?

W 2021 roku wkład własny przy kredycie hipotecznym w standardowej ofercie wynosi 20 procent. Jednak niektóre banki pozwalają na uzyskanie kredytu z 10 procentowym wkładem własnym. Jak go uzyskać? Przede wszystkim musisz posiadać zdolność kredytową oraz zabezpieczenie, które zostanie zaakceptowane przez bank. I to właśnie zabezpieczenie jest różnicą przy mniejszym wkładzie własnym. 

W przypadku 10 procentowego wkładu własnego bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia lub nałożyć obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Musisz także pamiętać, że kredyt hipoteczny z mniejszym wkładem własnym jest droższy. Oprocentowanie jest wyższe, co nie zawsze przekłada się na korzyść oferty. Jeżeli myślisz o kredycie hipotecznym z 10 procentowym wkładem własnym, to warto skonsultować tę decyzję ze specjalistą kredytowym https://multikredyt.pl/. Doradca pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę i doradzi jak zdobyć pieniądze na wkład własny.

Dodaj komentarz