Polityka banków

Polityka banków

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że pieniądz, który nie jest w obiegu nie zarabia na siebie i dlatego też banki tak bardzo się starają, byśmy brali kolejne kredyty. Jednym słowem właśnie wtedy gdy kredyty cieszą się tym mniejszym zainteresowaniem ( https://pozyczkolog.pl/ ) banki zaczynają zlecać nowe reklamy i modyfikować swoje własne oferty dotyczące kredytów. Mowa tu dokładnie o dodawanie takich ofert jak możliwość przeniesienia kredytu z innego banku, a to wszystko jest potrzebne tylko po to by konkretny klient spłacał swoje raty właśnie u nich, bo to składa się na przychód konkretnego banku. Problem tkwi tylko w tym, że pozyskanie klienta to dość trudna sprawa, bo wielu z nas doskonale wie o tym, że takie przeniesienie kredytu to też dodatkowe koszty, ale kuszą nas takie zalety jak niższa rata i oprocentowanie.

Czasy trudniejsze pod względem ekonomicznym.

Nikogo też nie dziwi to, że banki nie przystopowują z tą ofertą kredytową także w czasie kryzysu ekonomicznego, bo właśnie w tych nieciekawych czasach potrzeba im przychodu z rat kredytów. Istotnym jest też i to, że właśnie wtedy starają się uczynić te najczęściej brane kredyty powiązane z ( https://pozyczkolog.pl/ ) nieruchomościami i popularnymi modelami aut kompaktowych tymi jeszcze ciekawszymi. Mowa tu rzecz jasna o atrakcyjności oferty, czyli jeśli ktoś szuka kredytu na auto, to trzeba taką osobę skusić niską ratą lub atrakcyjnym oprocentowaniem. Zalety te muszą być ciekawszymi niż w przypadku konkurencji i co równie istotne trzeba je szeroko reklamować. Taka ciekawa reklama nie może się ograniczać tylko do samej telewizji, bo teraz niewiele osób ogląda przerwy na reklamy. Gdy trwa przerwa na reklamę to ktoś zainteresowany kredytem na smartfonie przegląda jakiś popularny blog poświęcony kredytom i dlatego też reklama kredytu na chwilę obecną musi głównie istnieć w tym internetowym obszarze powiązanym ze zwiększonym ruchem użytkowników sieci.

Wyróżnienie się.

Banki w czasie niezbyt dobrym ekonomicznie muszą się wyróżnić na tle konkurencji, bo właśnie w tym nieciekawym czasie klienci znacznie lepiej kalkulują. Mowa tu o tym, że w przypadku kredytu za popularny model auta użytkowego interesuje ich wysokość raty, ich ilość i oprocentowanie. Jednym słowem raczej nie spoglądają na wzmianki o tym RRSO wynoszącym zero procent, bo wielu doskonale wie, że to raczej mit. Takie niskie RRSO jest raczej powiązane z tym początkowym okresem spłaty i często już po tych trzech miesiącach podskakuje znacząco do góry i w tym tkwi ten zaskakujący minus.

Dodaj komentarz