Leasing na samochód firmowy

Leasing na samochód firmowy

Zakładając jakąś firmę, musimy koniecznie wziąć pod uwagę, że potrzebne nam będzie auto służące w działalności. W dzisiejszych czasach jest to konieczność, bo bez samochodu ani rusz. Większość spraw, które muszą być załatwione, obejmuje wykorzystanie samochodu.

A na jaką formę zakupu samochodu najlepiej się zdecydować? Obecnie najpopularniejszą jest leasing samochodowy. Na czym  on polega? To swoiste wypożyczenie samochodu za odpowiednią opłatą. Samochód na podstawie umowy z firmą leasingową użytkuje się przez określony czas bez żadnych przeszkód czy ograniczeń. Samochód po prostu przez jakiś czas jest nasz, a my płacimy za niego odpowiednią kwotę. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale także ciężarowych, dostawczych.

Jakie plusy ma wybranie samochodu w leasingu?

Po pierwsze, nie trzeba wydawać dużych środków pieniężnych , aby zakupić nowy samochód. Po drugie, nie trzeba brać kredytu, bo rata ustalona z leasingodawcą może być wliczana w zwykły koszt utrzymania firmy. W ten sposób kredyt można zaciągać z łatwością na inne potrzebne firmie inwestycje. Ponadto nie każdy bank udzieli kredytu firmie, która dopiero się rozwija i stawia pierwsze kroki. Byłoby to dla niej ryzykiem. Po trzecie, spłacając samochód do końca, możemy wziąć go na własność i przez to staje się on niewiele droższy od tego z salonu. Chyba że ktoś decyduje się na leasing operacyjny, który nie musi kończyć się zakupem samochodu na własność. Po upływie umowy samochód można po prostu oddać. Po czwarte, z leasingu może korzystać każda firma bez względu na zyski, jakie otrzymuje.

Jak każda inwestycja, zakup itd. również i leasing wymaga zastanowienia się i przeanalizowania wszystkich korzyści, które firma może osiągnąć, a także ewentualnych strat, na jakie jest narażona. Ten, kto decyduje się na leasing (leasingobiorca) musi koniecznie zapoznać się z dokumentem OWUL, czyli z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu. To dlatego że przeoczenie nawet najdrobniejszego udziwnienia w umowie może skutkować negatywnie. Każdy przepis musi być zrozumiały dla podpisującego umowę. Nie można wejść w to ciemno, ponieważ później straci się na tym dużo czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy. Jednocześnie trzeba wybrać zaufaną firmę leasingową, być może poleconą przez kogoś, kto już skorzystał z jej usług, aby zapobiec ewentualnym przykrym finalnym sytuacjom.

Tak więc, jeśli zakładasz firmę i dopiero raczkujesz, a potrzebujesz czegoś, co pozwoli ci na rozwinięcie skrzydeł i większą wiarę w sukces, zdecyduj się na leasing. Dzięki niemu zaczniesz profesjonalnie i nie będziesz musiał martwić się o takie podstawy jak samochód.

Dodaj komentarz