Leasing na maszyny rolnicze

Leasing na maszyny rolnicze

Każde gospodarstwo rolne musi posiadać nowoczesne i profesjonalne maszyny rolnicze. Trudno wyobrazić sobie bez tego prowadzenie jakiegokolwiek gospodarstwa. Oczywiście, nie zawsze zakup fachowych urządzeń rolniczych jest prosty. Przede wszystkim trudności, jakie napotyka mnóstwo rolników, wynikają z bardzo wysokiej ceny. Ale nie do końca należy się tym przejmować. Wszystko bowiem dlatego, że dzisiaj istnieje wiele instytucji finansowych, które niosą pomoc w realizowaniu inwestycji. Wielu rolników rozsądnie korzysta z tego. I jest to bardzo słuszna decyzja. Warto rozejrzeć się i sprawdzić te oferty, których w dzisiejszych czasach zdecydowanie nie brakuje. Na pewno warto zainteresować się leasingiem maszyn rolniczych.

To alternatywna opcja do kredytów bankowych. Z tej drugiej opcji nadal korzysta wielu rolników. Ale warto wziąć pod uwagę także ofertę leasingu maszyn rolniczych. To proste i nieskomplikowane rozwiązanie. Wiąże się z naprawdę minimalnymi formalnościami. Poza tym to także rozwiązanie bardzo korzystne pod względem finansowym. Nie wymaga bowiem angażowania dużych nakładów własnych. Wystarczy „tylko” raz w miesiącu spłacić zaciągniętą ratę leasingową.

Agroelasing to opcja coraz bardziej popularna wśród wielu rolników, którzy nie mogą uzyskać pieniędzy z innych źródeł, albo po prostu nie mają pojęcia jak to zrobić. Ciekawym rozwiązaniem mogą także okazać się kredyty dla rolników, które umożliwiają także zdobycie środków na modernizacją gospodarstwa rolnego. Bardzo dużą korzyścią jest także opcja uzyskania dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na spłatę rat kredytowych.

Modernizowanie gospodarstwa to bardzo duża rewolucja. Przede wszystkim należy podjąć decyzję, na co będziemy przeznaczać uzyskane środki finansowe. Bardzo wielu rolników stwierdza, że najlepiej zakupić uniwersalny ciągnik rolniczy, który przecież będzie bardzo pomocny do wielu prac. Ale także zakupienie specjalistycznych maszyn rolniczych jest chętnie finansowany z zewnętrznych źródeł.

Warto pozyskiwać środki na ten cel z funduszy Unii Europejskiej. Rozwiązaniem może być wzięcie udziału w programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. To program, który daje możliwość zdobycia bezzwrotnych dotacji, które pozwalają na pokrycie nawet 75% poniesionych wydatków na to, aby unowocześnić gospodarstwo rolne. Ale na pewno w tym przypadku należy zwrócić także uwagę na minusy. Z pewnością zaliczymy do niego skomplikowane procedury oraz długi czas oczekiwania na refundację poniesionych przez rolnika kosztów.

Dodaj komentarz