Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki, gdy jesteśmy dłużnikami?

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki, gdy jesteśmy dłużnikami?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemami finansowymi. Z rok na rok wzrasta również liczna dłużników w Polsce. W związku z tym chcemy poruszyć temat tego, czy będąc dłużnikiem mamy możliwość uzyskania jakiejkolwiek pożyczki.

Długi, a prawdopodobieństwo uzyskania kolejnej pożyczki

Na terenie Polski działa wiele firm, które oferują pozyskanie pożyczek pozabankowych. W przypadku, gdy nie regulowaliśmy swoich poprzednich zobowiązań finansowych terminowo i staliśmy się dłużnikami to z pewnością żaden bank kredytu nam nie udzieli, ale w instytucji pozabankowej istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki. Instytucje finansowe, które zajmują się udzielaniem pożyczek pozabankowych charakteryzują się przede wszystkim tym, że potencjalny pożyczkobiorca musi spełnić wyłącznie minimum formalności. Pożyczkę taką można uzyskać w większości przypadków bez wychodzenia z domu, a więc przez internet, wypełniając stosowny formularz. Każda z instytucji finansowych posiada swoją własną politykę wewnętrzną, jeżeli chodzi o udzielanie pożyczek. Natomiast z całą pewnością można stwierdzić, iż w miejscach takich osoby zadłużone nie powinny mieć większego problemu z uzyskaniem dodatkowych środków finansowych, ponieważ w większości przypadków instytucje pozabankowe posiadają specjalnie oferty dla osób zadłużonych.

Co należy zrobić, aby uzyskać pożyczkę w instytucji pozabankowej?

Otóż, aby uzyskać pożyczkę w instytucji pozabankowej wystarczy wypełnić krótki formularz, który znajduje się na stronie internetowej danej firmy, świadczącej udzielanie pożyczek. W formularzu takim należy umieścić podstawowe dane o własnej osobie, do których można zaliczyć przede wszystkim: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, jak również numer rachunku bankowego. Musimy także pamiętać, że większość z tych firm nie będzie od nas wymagało jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach. Procedura udzielania pożyczek w instytucjach pozabankowych jest ograniczona do minimum formalności, a pieniądze można otrzymać nawet w ciągu 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku. Osoby zadłużone mają największe szanse otrzymania pożyczki w tak zwanych “chwilówkach”. W takiej sytuacji musimy się liczyć z tym, że zobowiązanie finansowe, którego się podjęliśmy będzie musiało zostać uregulowane w terminie 30, bądź 60 dni od momentu zawarcia umowy i przelania nam pieniędzy. Dlatego decydując się na tego typu zobowiązanie finansowe, powinniśmy pożyczyć wyłącznie taką kwotę, którą będzie w stanie rzeczywiście spłacić, aby nasze długi jeszcze bardziej się nie skumulowały.

Dodaj komentarz