Kredyt samochodowy, a kredyt gotówkowy na zakup auta

Kredyt samochodowy, a kredyt gotówkowy na zakup auta

Kredytem samochodowym określa się nic innego, jak kredyt, który zostaje pozyskany na zakup pojazdu samochodowego. Jest to celowy kredyt, który może zostać spożytkowany zarówno na kupno samochodu używanego, jak i nowego. Przy czym należy pamiętać, że decydując się taki kredyt mamy możliwość przeznaczenia go również na zakup motocykla, bądź przyczepy kempingowej. Natomiast w większość sytuacji jest on przeznaczany na zakup samochodu osobowego.

Jakie istnieją rodzaje kredytów samochodowych?

Jeżeli chodzi o rodzaje kredytów samochodowych to można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • kredyty samochodowe standardowe
  • kredyty samochodowe jednoratalne
  • kredyty samochodowe balonowe

Kredyty samochodowe standardowe charakteryzują się tym, że spłaca się w ramach comiesięcznych rat kapitałowo – odsetkowych, które zostały ściśle określone w umowie. Kredyty samochodowe jednoratalne to nic innego, jak zobowiązanie finansowe, które wymaga wniesienia wkładu własnego, a pozostała część jest kredytowana przez bank. Kredyty takie są nieoprocentowane, a ich spłata następuje w formie jednorazowej. Z kolei, jeżeli chodzi o kredyty samochodowe balonowe to odznaczają się one w szczególności tym, że posiadają niską ratę, która obejmuje najczęściej 80 procent wartość zakupionego pojazdu, z kolei pozostała część wartości pojazdu zostaje uregulowana w sposób jednorazowy.

Jakie czynniki składają się na niskie koszty kredytów samochodowych?

Na niskie koszty kredytów samochodowych ma wpływ kilka czynników, a można do nich zaliczyć następujące kwestie: wiek kupowanego samochodu, jego wartość, jak również wysokość wkładu własnego. Należy też zaznaczyć fakt, że jeżeli poszukujemy praktycznego rozwiązania odnoszącego się do zakupu auta to w przypadku kupna nowego pojazdu najlepiej jest skorzystać z kredytu samochodowego. Natomiast, jeżeli planujemy zakupić pojazd używany to lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Aczkolwiek, oczywiście kwestia ta należy do indywidualnych preferencji każdego z konsumentów.

Czy istnieje możliwość wzięcia kredytu gotówkowego na zakup samochodu przez internet?

Oczywiście, że istnieje taka możliwość. Coraz więcej banków wprowadza taki rodzaj oferty. W związku z tym każdy z klientów ma możliwość wzięcia kredytu gotówkowego na zakup pojazdu bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ można dzięki temu znacznie zaoszczędzić ilość swojego wolnego czasu. Wybór kredytów gotówkowych jest dość szeroki, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz