Inwestycja w kryptowaluty – poradnik dla początkujących

Inwestycja w kryptowaluty – poradnik dla początkujących

Z każdym dniem przybywa inwestorów w świecie kryptowalut – na całym świecie, w tym w Polsce. Nowi inwestorzy są zachęceni szansą na duży zarobek, wielu z nich jest też po prostu ciekawych tego, co dalej wydarzy się z Bitcoinem, Doge i innymi czołowymi kryptowalutami, więc chcą oni być tego częścią. Postanowiliśmy w związku z tym przygotować zestaw wskazówek dla nowicjuszy, którzy nie chcą popełnić poważnych błędów już na samym początku swojej przygody z kryptowalutami. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić

Inwestowanie, zwłaszcza w przedsięwzięcia bardziej ryzykowne, jest sposobem na dodatkowy zarobek przy wykorzystaniu swoich oszczędności (aczkolwiek nie wszystkich – jest kluczowe, aby zawsze pozostawić sobie pewną poduszkę finansową na czarną godzinę), a nie środków potrzebnych do życia (czyli tych, które mieliśmy przeznaczyć na czynsz, jedzenie, rachunki). Nie powinno się inwestować żadnych pieniędzy, których nie jest się gotowym stracić.

W przeciwnym wypadku niepowodzenie inwestycji może oznaczać nie tylko rozczarowanie, ale też wpadnięcie w poważne kłopoty finansowe. Ta rada dotyczy nie tylko kryptowalut, ale wszystkiego typu inwestycji, na przykład zakupu akcji na giełdzie. Rozwaga jest kluczowa. Czasami zagranie na ostatnią kartę się opłaca… ale często nie, więc nie należy podejmować aż tak dużego ryzyka.

Czerp wiedzę od ekspertów, nie celebrytów na Twitterze

Im więcej rozpędu i popularności nabiera rynek kryptowalut, tym więcej osób zaczyna się nimi interesować i o nich mówić. Coraz częściej o kryptowalutach wspominają chociażby celebryci, co często przekłada się na to, że zainspirowani nimi fani zaczynają inwestować w Bitcoina, Doge czy inne kryptowaluty. Potem, kiedy okaże się, że wskazówki celebrytów doprowadziły do utraty pieniędzy z powodu zainwestowania w złym momencie czy w złą kryptowalutę, nic już nie da się zrobić.

Dla własnego bezpieczeństwa nie należy w związku sugerować się radami celebrytów, a jedynie osób, które mają sporą wiedzę w zakresie kryptowalut i mówią o tym temacie od lat (i też nie należy podążać za ich radami ślepo, a włączyć krytyczne myślenie). Pożyteczne wskazówki dla osób “zielonych” i nie tylko można znaleźć na przykład tutaj: https://zarabiajcie.pl/. Warto poczytać przede wszystkim o wskazówkach dla inwestorów i prognozach na przyszłość – osoby doświadczone będą w stanie przekazać naprawdę wartościową wiedzę na ten temat. Natomiast nie można zapominać także o tym, aby myśleć samodzielnie i przede wszystkim być ostrożnym.

Dodaj komentarz