Czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym sposobem na wyjście z długów?

Czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym sposobem na wyjście z długów?

Nie da się ukryć, że Polacy w ciągu ostatnich lat bardzo docenili możliwości, jakie może im dać zaciągnięcie kredytu lub zakupy na raty. Spełnienie marzeń o własnym domu, zakup samochodu, wymiana starej lodówki – to tylko niewielka część z rzeczy, które coraz chętniej decydujemy się finansować kredytem. Niestety pożyczone pieniądze trzeba kiedyś oddać i ten aspekt może już stanowić dla niektórych osób poważny kłopot.

Obecnie łatwiej jest wpaść w pętle chwilówek oraz zadłużeń bankowych, a ta sytuacja jest bardzo stresująca. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak sobie z tym poradzić i wyjść na prostą. Mowa o konsolidacji długów, która może pomóc Ci wyjść z ciężkiej sytuacji finansowej. Jednak czy, aby na pewno jest to doskonałe rozwiązanie tego problemu?

Kilka słów o kredycie konsolidacyjnym

Niektóre osoby mogły do tej pory nie słyszeć o czymś takim jak kredyt konsolidacyjny. Warto więc na samym wstępie napisać kilka słów o tym zobowiązaniu. Przede wszystkim polega ono na połączeniu ze sobą kilku różnych długów w jeden nowy kredyt. Dzięki takiemu „zabiegowi” pozbywamy się ciążących na nas długów i pozostaje nam do spłaty tylko jeden, nowy kredyt, którego rata dopasowana jest do naszych potrzeb. Aby móc otrzymać takie zobowiązanie niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej.

Warto jednak wiedzieć, że nawet z niezbyt dobrą zdolnością kredytową można liczyć na konsolidacje w banku. Jeśli do tej pory już kilka instytucji finansowych odmówiło Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego, to powinieneś skontaktować się z profesjonalnymi doradcami kredytowymi. Pomogą Ci oni uzyskać pozytywną odpowiedź na Twój wniosek i wyjaśnią krok po kroku jak popracować nad zdolnością kredytową – więcej tutaj.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy konsolidacja rzeczywiście jest taka idealna i opłacalna dla kredytobiorcy. Owszem możliwość spłaty jednej niższej raty jest kusząca, jednak co kryje się za taką ofertą? Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że niska rata jest spowodowana maksymalnym wydłużeniem okresu spłaty. Jak wiadomo, im dłuższy jest okres spłaty, tym więcej pieniędzy trzeba oddać kredytodawcy. Minusem konsolidacji może być więc to, że nie należy ona do najtańszych, jeśli porówna się jej koszt z sumą wszystkich długów, które trzeba było spłacić przed ich połączeniem. Pamiętaj jednak o tym, że dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możesz odzyskać komfort psychiczny oraz kontrolę nad swoim domowym budżetem.

Dodaj komentarz