Magia kart kredytowych

Magia kart kredytowych

Z każdym dniem w naszym kraju tzw. „plastikowe pieniądze” czyli karty kredytowe zyskują na popularności. Aby otrzymać taką kartę wystarczy mieć ukończone 18 lat i rzecz jasna posiadać stałą umowę o pracę. Zanim jednak wybierzemy konkretny rodzaj karty kredytowej warto dowiedzieć się na ten temat więcej by w przyszłości nie żałować, ale tak czy siak korzystanie z takiej formy płatności jest wygodne i proste.

Atuty kart kredytowych

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie dla ludzi, których denerwuje trzymanie większej ilości gotówki w portfelu chociażby dlatego, że w przypadku zagubienia portfela może okazać się to nie małym problemem. Dodatkowym plusem jest fakt, że karty kredytowe są w stu procentach bezpieczne, ponieważ każdorazowa transakcja wymaga potwierdzenia, a jeśli dojdzie do jej zgubienia łatwo i szybko można zablokować do niej dostęp.

Kolejnym plusem, bardzo istotnym i wartym zapamiętania, jest możliwość wypłacania gotówki przy kasie czyli korzystanie z możliwości zwanej „cash back”. Wszystko posiada również swoje złe strony i tak jest również w przypadku kart kredytowych więc na pierwszy plan wysuwa się nie spłacenie należności w terminie, ponieważ każdy dzień spóźnienia owocuje naliczaniem nie małych odsetek, a wiadomo z doświadczenia, że to potrafi dobić człowieka.

Wady kart kredytowych

Wadą jest również fakt, że za kartę kredytową trzeba płacić nawet w przypadku gdy nie jest używana choć w umowie napisane jest, że klient może korzystać z karty lecz nie musi. Na sam koniec warto wspomnieć, że Ci, którzy posiadają karty kredytowe muszą nauczyć się dyscypliny oraz samokontroli. Wychodząc do sklepu z określoną ilością gotówki nie jesteśmy w stanie czegoś kupić gdy się skończy, a mając przy sobie „plastikowe pieniądze” możliwe jest ciągłe wydawanie.

Brak oszczędzania może doprowadzić do problemów finansowych, a co za tym idzie problemów ze spłatą zadłużenia. Nie warto psuć dobrej historii kredytowej, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie życie i kiedy będzie konieczne zaciągnięcie większego kredytu gotówkowego.

Dodaj komentarz