Jak uniknąć efektu jo-jo po odchudzaniu?

Jak uniknąć efektu jo-jo po odchudzaniu?

Wydawałoby się, że w momencie, kiedy dzięki odchudzaniu uzyskamy wymarzoną wagę, możemy już zacząć świętować. W rzeczywistości jednak wciąż nie jesteśmy do końca bezpieczni, ponieważ grozi nam efekt jo-jo. Polega on na powrocie do poprzedniej, a nawet jeszcze wyższej wagi po zakończeniu procesu odchudzania. Jak tego efektu uniknąć i skąd się on bierze? To właśnie postaramy się wyjaśnić w niniejszym artykule.

Efekt jo-jo – co może być przyczyną?

Bardzo wiele osób w momencie osiągnięcia pożądanej wagi powraca do złych starych nawyków. Przestaje ćwiczyć (co jest szczególnie problematyczne, jeśli dana osoba prowadzi siedzący tryb życia), zaczyna na powrót podjadać między posiłkami i znów jeść fast-foody i inną niezdrową żywność. Na dłuższą metę doprowadzi to do tego, że nie tylko nie utrzymamy osiągniętej wagi, ale możemy nawet ważyć więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania.

Jeśli już będziemy ważyć tyle, ile zaplanowaliśmy, to oczywiście musimy dokonać pewnych modyfikacji w naszej diecie i zestawie ćwiczeń, aby nie chudnąć jeszcze bardziej, ale nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie przestać dbać o spożywanie zdrowych produktów i odpowiednią ilość ruchu.

Trzeba przy tym pamiętać, że każdy organizm może działać nieco inaczej. U niektórych osób waga jest bardzo stabilna niezależnie od tego, ile i co jedzą, a inni muszą się sporo napocić i nagłówkować, aby utrzymać wagę na tym samym poziomie.

Jak uniknąć efektu jo-jo?

W uniknięciu efektu jo-jo pomocne mogą być wszelkiego rodzaju suplementy na odchudzanie i leki na odchudzanie, na temat których więcej można przeczytać na portalu https://dietetyk.edu.pl/. Poza bardziej oczywistymi efektami, takimi jak przyspieszenie metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej, tabletki na odchudzanie mogą także m.in. pomóc w zapobieganiu powrotu nadprogramowych kilogramów, a także dostarczyć uczucie sytości i ograniczyć apetyt, dzięki czemu nie będziemy podjadać.

Podjadanie między posiłkami, jedzenie zbyt dużo czy spożywanie niezdrowych posiłków po zakończeniu odchudzania to, jak już wiemy, jedne z głównych przyczyn powstawania efektu jo-jo, dlatego też redukcja apetytu, którą umożliwiają suplementy na odchudzanie, może być bardzo użyteczna.

Należy przy tym pamiętać, aby przed wyborem konkretnego produktu poczytać opinie ekspertów na jego temat, na przykład na wspomnianym powyżej portalu, a także ściśle stosować się do zaleceń producenta, szczególnie w kwestii dawkowania. Tabletki na odchudzanie są stworzone z naturalnych składników i dostępne bez recepty, ale nie zmienia to faktu, że powinniśmy przyjmować ich jedynie tyle, ile zaleca producent.

Dodaj komentarz