Kredyt na działalność gospodarczą – wymagania

Kredyt na działalność gospodarczą – wymagania

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi wydatkami. Może się w pewnym momencie okazać, że nie posiadamy wymaganych funduszy, aby na przykład pokryć bieżące zobowiązania lub przeprowadzić ambitną inwestycję. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będzie kredyt na działalność gospodarczą, który udzielany jest na nawet bardzo wysokie kwoty. Jednak nie każda firma będzie miała możliwość go otrzymać. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać kredyt na działalność gospodarczą?

Podstawą jest dobra sytuacja finansowa firmy

Analizując, czy firma powinna otrzymać pozytywną decyzję kredytową, bank przede wszystkim bierze pod uwagę jej sytuację finansową. Sprawdza, czy przedsiębiorstwo nie utraciło płynności finansowej, jakie ma przeciętne dochody i jakie posiada obecne kredyty i inne zobowiązania finansowe. W związku z tym może być konieczne dostarczenie bankowi różnego rodzaju dokumentów księgowych, wyciągów z konta firmowego lub zeznania podatkowego.

Niemałe znaczenie ma również historia kredytowa firmy. Jeśli na przykład wcześniej firma nie spłacała swoich zobowiązań w terminie, czy to wobec instytucji finansowej, czy kontrahenta, być może znalazła się na liście dłużników. To z kolei może uniemożliwić otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Wiele banków posiada także wymaganie odnośnie do długości funkcjonowania firmy. Bardzo często spotykanym progiem jest rok nieprzerwanego istnienia firmy, zdarzają się także wymagania rzędu 2 lat czy 6 miesięcy. Niekiedy wymaganie to może zostać złagodzone, jeśli firma na przykład posiada w danym banku konto i aktywnie z niego korzysta. Jeśli pieniądze chce pożyczyć firma nowsza, powinna zainteresować się tak zwanymi kredytami na start działalności, które udzielane są przez niektóre instytucje finansowe.

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytu na działalność gospodarczą? Więcej wartościowych informacji znajdziesz tutaj: https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-dzialalnosc-gospodarcza/.

Gdzie można wziąć najlepszy kredyt na działalność gospodarczą?

Oferty banków wciąż się zmieniają, ciężko jest więc stwierdzić, gdzie można dostać najlepszy kredyt. Wiele też zależy od indywidualnych czynników, takich jak sytuacja firmy i to, jaką kwotę chcemy pożyczyć. Żeby zagwarantować sobie atrakcyjne warunki kredytu, niską ratę i szybką decyzję kredytową, warto zwrócić się o pomoc do dobrego pośrednika kredytowego. Z jego pomocą uda się pozyskać korzystny kredyt w krótkim czasie i przy minimum formalności.

Jeśli Twoja firma potrzebuje dodatkowych funduszy, koniecznie dowiedz się więcej o tym, na jaki kredyt możesz liczyć.

Dodaj komentarz