Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

W obecnym czasie coraz więcej osób boryka się z problemem spłaty swoich zobowiązań kredytowych, w bieżącym roku jest to jeden z najczęstszych problemów spowodowanych przede wszystkim panującą pandemią koronawirusa. Bowiem bardzo wiele osób utraciło płynność finansową i stanęło na skraju bankructwa. Należy pamiętać, iż może to być pierwszy krok do znalezienia się w bazach dłużników, w kraju działa kilka tego typu baz. Warto sprawdzić sprawdzić czy nie znajdujesz się w bazie jaką jest Krajowy Rejestr Długów.

Krajowy Rejestr Długów- czy warto sprawdzać?

Należy pamiętać, iż sprawdzanie bazy dłużników jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które posiadają zadłużenie, oczywiście rzecz jasna, iż osoby zadłużone powinny sprawdzać systematycznie czy nie znajdują się w bazach dłużników, jednakże z takiej możliwości powinny korzystać także osoby, które nie posiadają żadnych zaległości. Jest to skuteczna metoda, aby sprawdzić czy ktoś bez Twojej wiedzy nie zaciągnął zobowiązania kredytowego, jest to także swego rodzaju ochrona przed wyłudzeniem środków poprzez użycie Twoich danych osobowych! Kontrola rejestru dłużników znajduje także zastosowanie w przypadku, kiedy nawiązywana jest współpraca z innymi przedsiębiorcami, bowiem dzięki tej metodzie możesz sprawdzić w jakiej sytuacji znajduje się ówczesna firma.

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Jeżeli chcesz sprawdzić siebie lub kogoś w Krajowym Rejestrze Długów powinieneś postępować według konkretnych zasad:

  • przede wszystkim, aby sprawdzić siebie należy założyć konto
  • na samym początku zarejestruj się  na stronie i KRD i zaloguj na swoje konto
  • następnie wybierz opcję ” Sprawdź czy nie jesteś wpisany do Krajowego Rejestru Długów”
  • naciśnij przycisk sprawdź

Postępując według wyżej wymienionych zasad zlecisz przygotowanie raportu dotyczącego Twojej osoby. Przygotowany raport będzie gotowy do pobrania na Twoim koncie, aczkolwiek będzie wymagał potwierdzenia tożsamości, bowiem ma to na celu ochronę przed włamaniem osób trzecich. Informacja o gotowym raporcie zostanie wysłana na Twój adres e- mail podany podczas rejestracji konta. Warto dodać, iż jest możliwość pobierania bezpłatnego raportu raz na sześć miesięcy, natomiast każde kolejne będzie wiązało się z pewną ustaloną opłatą.

Za co można trafić do bazy dłużników?

Na listę bazy jaką jest Krajowy Rejestr Długów mogą trafić osoby które:

  • nie opłaciły rachunków
  • zalegają dłuższy czas z opłatą czynszu
  • zalegają z opłaceniem ubezpieczenia samochodu
  • zalegają z opłatą abonamentową
  • nie uregulowały alimentów, a także osoby które nie opłaciły mandatu

Jednak w większości do bazy dłużników trafiają osoby, które nie spłacają zaciągniętych kredytów i pożyczek w określonym terminie!

Jeśli zależy Ci na dobrej historii kredytowej, sprawdzaj regularnie czy nie znajdujesz się w KRD oraz innych bazach dłużników!

Dodaj komentarz