Czy można dostać kredyt na umowę zlecenie?

Czy można dostać kredyt na umowę zlecenie?

W naszym kraju panuje przekonanie, że tylko osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę, mają szansę na dobry kredyt. Okazuje się jednak, że rynek pracy dynamicznie się rozwija i nie każdy chce lub musi pracować na taki rodzaj umowy, czasem wystarczy umowa o dzieło lub umowa zlecenie. Co z takimi osobami, czy mają one szansę na kredyt w banku? Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie na umowę zlecenie.

Kredyt na umowę zlecenie – analiza finansowa

Każdy kredytobiorca, który chce otrzymać od banku pieniądze, musi mieć dobrą zdolność kredytową. Brane pod uwagę są też informacje, które zawarte są w BIK. To właśnie stamtąd pracownicy banku mogą się dowiedzieć, jak klient do tej pory radził sobie ze spłatą swoich długów i ile zobowiązań dalej jest aktywnych. W przypadku ubiegania się o kredyt na umowę zlecenie istotny jest staż pracy. Większość pracodawców podpisuje ją cyklicznie np. raz na 3 miesiące, pół roku czy też rok. Jeśli klient banku od dłuższego czasu pracuje w jednym miejscu na umowę zlecenie, to jest to sygnał, że jest to stała praca. Istnieje wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że podczas spłaty zobowiązania kredytobiorca straci pracę oraz środki do spłaty kredytu. Warto wiedzieć, że zarówno klienci banków z umową o pracę, jak i Ci z umową zlecenie powinni mieć odpowiednio duże dochody. Bank bierze je pod uwagę podczas oceny zdolności kredytowej. Im są one wyższe, tym lepiej, ponieważ pozwala to na wzięcie większego kredytu.

Wysokość kredytu na umowę zlecenie

Skoro mowa już o zarobkach i sumach kredytów, to pewnie zastanawiasz się, ile maksymalnie pieniędzy można dostać, pracując na podstawie umowy zlecenie https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-umowe-zlecenie/. Tak naprawdę forma zatrudnienia, jaką posiada klient, nie ma dla banku aż tak dużego znaczenia podczas oszacowywania kwoty kredytu. Ważna jest przede wszystkim zdolność kredytowa oraz wiele czynników, które wchodzą w jej skład. Prócz rodzaju umowy bank zwróci również uwagę na: wiek, wykształcenie, historię kredytową, liczbę osób na utrzymaniu oraz miesięczne wydatki. Jak widzisz, rodzaj umowy nie jest jedyną rzeczą, która ma wpływ na rodzaj oraz kwotę kredytu, który zaproponuje Ci bank.

Kredyt na umowę zlecenie – wymagania banku

Umowy zlecenie nie wiążą pracodawcy z pracownikiem tak silnie, jak umowa o pracę. Z tego względu bank podejmuje większe ryzyko, pożyczając pieniądze osobie pracującej na umowę zlecenie niż tej, która ma umowę o pracę. Z tego powodu można spotkać się, z tym że oprocentowanie takich kredytów jest wyższe, a czas kredytowania krótszy. Do tego niekiedy konieczne jest zapłacenie prowizji.

Dodaj komentarz