Pożyczka dla mundurowych i innych zawodów – kto może liczyć na najlepsze warunki pożyczki?

Pożyczka dla mundurowych i innych zawodów – kto może liczyć na najlepsze warunki pożyczki?

Każdy zdaje sobie na pewno sprawę, że banki w swoich ofertach mają bardzo różnorodne rodzaje kredytów, które udzielane są na lepszych lub gorszych warunkach. Dodatkowo opłacalność kredytów jest bardzo zmienna i w zależności od różnych czynników z roku na rok kredyty i pożyczki mogą tanieć lub drożej. Świetnym przykładem jest tutaj kredyt hipoteczny, który obecnie jest znacznie bardziej opłacalny niż chociażby kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Poza tym istnieją także pożyczki dla innych zawodów – przykładem może być chociażby pożyczka dla mundurowych. W związku z tym dla kogo oferty pożyczek i kredytów są najatrakcyjniejsze?

Od czego zależy całkowity koszt kredytu?

Zanim jednak przejdziemy do tego, kto może liczyć na najlepsze warunki w banku czy firmie pożyczkowej, warto wiedzieć, od czego zależy całkowity koszt kredytu. W końcu jak inaczej będziemy w stanie stwierdzić, która oferta jest rzeczywiście atrakcyjna, a która jest jedynie chwytem marketingowym? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu lub pożyczki, ale nie tylko. Często lwią część kosztów stanowią wszelkie opłaty dodatkowe, na przykład prowizje czy dodatkowe usługi (na przykład ubezpieczenie kredytu).

To, co powinno być dla nas najbardziej istotne to RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Każdy bank czy firma pożyczkowa ma obowiązek ją podać dla jakiejkolwiek oferty. Im wyższa, tym mniej opłacalny jest kredyt. W bankach może ona oscylować w okolicach kilku bądź kilkunastu procent, zaś w firmach pożyczkowych – nawet kilku tysięcy procent. Musimy więc bardzo uważać, na co się zgadzamy i co podpisujemy, aby nie wziąć takiej skrajnie nieopłacalnej pożyczki.

Kredyty studenckie, czyli najtańsze kredyty gotówkowe

Nie ma w Polsce tańszego kredytu niż kredyt studencki. Jest to fakt, którego po prostu nie można dysputować. Na pierwszy rzut oka po przeczytaniu jego warunków zrozumieć to powinien nawet laik, który nie ma zbyt dużej styczności z kredytami. Mianowicie kredyty studenckie udziela się na maksymalnie 6 lat (lub nawet dłużej w przypadku doktorantów), podczas których przez 10 miesięcy w roku wypłaca się transze po 400, 600, 800 lub 1000 złotych w zależności od potrzeb kredytobiorcy.

Co najważniejsze, spłacać go zaczynamy dopiero po dwóch latach od skończenia studiów. Do tego czasu nie naliczają nam się także żadne odsetki. Możliwe jest także umorzenie części lub nawet całości długu w wyniku dobrych wyników w nauce lub jakichś trudności życiowych. Nieoprocentowany kredyt na łącznie 30 lub 36 tysięcy złotych, który spłacamy dopiero po 7 lub 8 latach od jego zaciągnięcia? Na taką ofertę liczyć mogą jedynie studenci. Co ważne, o kredyt studencki mogą starać się nie tylko studenci dzienni, ale także wieczorowi lub zaoczni.

Kredyty i pożyczki dla wybranych zawodów

Jedni mogą to uznać za niesprawiedliwe, inni za uzasadnione. Tak czy inaczej, wiele banków i firm pożyczkowych ma specjalne oferty dla przedstawicieli określonych zawodów. Pożyczka dla mundurowych, lekarzy czy prawników jest często niżej oprocentowana niż dla innych, możliwe jest zaciągnięcie jej na większą kwotę lub nie wymagane jest jej zabezpieczenie. Wiąże się to z tym, że zawody te powszechnie uznaje się za po pierwsze dobrze płatne, a po drugie bardzo stabilne.

Nikt także nie spodziewa się, że poważany lekarz zacznie spóźniać się ze spłatą zadłużenia – w końcu ryzykuje po części także swoją reputacją i dobrym imieniem. Pożyczka dla mundurowych czy innych pracowników budżetówki czasami udzielana jest na preferencyjnych warunkach także członkom ich rodzin. Poszczególne banki mają bardzo różnorodne oferty, często też znacznie różni się paleta zawodów, dla której przeznaczone są promocyjne kredyty czy pożyczki. Tak nisko oprocentowane czy w inny sposób atrakcyjne kredyty mają za zadanie sprawić, aby dana osoba na dłużej związała się z bankiem. Potencjalnie są to w końcu dobrzy klienci, nie tylko w zakresie kredytów, ale też na przykład inwestycji czy kont osobistych.

Pożyczka dla mundurowych https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-grup-zawodowych/ czy kredyt studencki udowadniają, że często najlepsze oferty nie są powszechnie dostępne. Trzeba się z tym pogodzić i szukać okazji, z których możemy skorzystać właśnie my. Czasami jednak może się okazać, że takie specjalne okazje wcale nie są tak opłacalne, jak by się wydawało. Warto więc zachować ostrożność.

Dodaj komentarz