Początkujący przedsiębiorca a kredyt – jak bez problemu go uzyskać?

Początkujący przedsiębiorca a kredyt – jak bez problemu go uzyskać?

Rozpoczęcie własnej działalności nierozerwalnie wiąże się z dobrym pomysłem na biznes, dużym samozaparciem w realizacji celu, ale również posiadaniem odpowiedniej ilości środków pieniężnych, które ciężko jest zebrać. Na szczęście w ofertach wielu banków można znaleźć propozycje kredytów czy pożyczek na bardzo korzystnych warunkach, które warto wziąć pod uwagę otwierając własną firmę. Jakie ma alternatywy młody przedsiębiorca jeśli chodzi o kredyt dla firm?

Dofinansowania unijne wyjściem z sytuacji?

Wielu młodych ludzi decyduje się na rozwój działalności korzystając z dofinansowań unijnych, które docelowo mają pomóc w poszerzaniu usług i przynoszeniu dobrych dochodów. Jednak skorzystanie z takiej pomocy ma również swoje ciemniejsze strony – przede wszystkim ciężko jest zakwalifikować się do dofinansowania, jako że chętnych nie brakuje. Ponadto trzeba spełniać szereg wymagań odnośnie samej działalności oraz warunków funkcjonowania całej działalności, co w dłuższej perspektywie czasu może być uciążliwe. Dodatkowo jeżeli w opinii organów nadzorujących dofinansowanie nie zostało wykorzystane w odpowiedni sposób, istnieje prawdopodobieństwo, że beneficjent dostanie nakaz zwrotu pieniędzy. W takich okolicznościach kredyt dla firm wypada zdecydowanie korzystniej.

Kredyt dla firm – nie taki straszny jak go malują?

Panuje powszechne przekonania, że z kredytów dedykowanych przedsiębiorcom mogą skorzystać jedynie firmy, które już jakiś czas funkcjonują na rynku, i chcą dalej rozwijać swoje usługi. Okazuje się jednak, że z takiej oferty mogą również skorzystać młodzi przedsiębiorcy, dla których kredyt dla firm jest szansą na wystartowanie pełną parą ze swoją działalnością. I faktycznie, oferty kredytów dla przedsiębiorców w wielu bankach obarczone są wieloma wymaganiami, w tym również utrzymanie działalności przez co najmniej od 6 do 12 miesięcy. Co jednak robić w przypadku, gdy ma się pomysł na biznes, jednak brak środków skutecznie hamuje wprowadzenie go w życie? Na polskim rynku można znaleźć także kilka sprawdzonych i rzetelnych firm pożyczkowych czy parabanków, które oferują korzystne warunki kredytowania dla młodych przedsiębiorców, a przede wszystkim umożliwiają podjęcie zadłużenia od pierwszego dnia działalności. Oczywiście stawiane są pewne warunki, jednak są one o wiele bardziej korzystne dla nowych firm niż potraktowane „po macoszemu” w klasycznych bankach. Należy jednak pamiętać, by przy składaniu wniosku do takiej instytucji mieć przygotowane wszystkie wymagane dokumenty oraz biznesplan, który zapewni większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującego kredytu.

Dodaj komentarz