Konsolidacja kredytów w banku

Konsolidacja kredytów w banku

Czasem zaczynając od jednego kredytu, przy niesprzyjających okolicznościach jak np. choroba czy utrata zatrudnienia możemy popaść w prawdziwy wir niespłaconych zobowiązań. Piętrzące się wezwania do zapłaty od kilku a czasem kilkunastu banków mogą spowodować, że zaczniesz sam gubić się w swoich problemach, które w konsekwencji mogą prowadzić do jeszcze większego zadłużenia a nawet konieczności ogłoszenia bankructwa.

Jeżeli z jakiś powodów znalazłeś się w takiej sytuacji powinieneś się zapoznać i rozważyć skorzystanie z możliwości, jaką oferuje większość banków, czyli konsolidacji kredytów. Są one reklamowane jako idealne rozwiązanie dla osób, które znalazły się w finansowych tarapatach, oferują nam wizję spokoju, bezpieczeństwa i pewności, że pomimo niedogodności, będziemy wstanie wyjść z długów raz na zawsze. Jednak zanim zdecydujesz się na konsolidację to powinieneś upewnić się, że dokładnie znasz zasady, na których jest ona przeprowadzana jak również jej zalety i wady.

Konsolidacja kredytów w banku

Konsolidację należy rozumieć jako uzyskanie spójności i ujednolicenie naszych pożyczek w celu ułatwienia ich spłaty. Są szczególnie pomocne dla osób, które posiadają kilka zobowiązań o różnych warunkach spłaty i nie są wstanie się z nich wywiązać. Konsolidacja pozwala im zebrać je wszystkie w jeden dług i zacząć spłatę na ujednoliconych zasadach. Decydując się na konsolidację możesz również wynegocjować lepsze warunki spłaty.

Kredyt konsolidacyjny najczęściej wiąże się także z wydłużeniem czasu, w którym zaciągnięty kredyt ma zostać spłacony. Umożliwi ci to płacenie mniejszej raty, jednak nie należy zapominać o tym, że podniesie to również całkowite koszty kredytu. Czasem może się zdarzyć, że bank da nam możliwość dobrania dodatkowej puli pieniędzy, która pozwoli nam nadążyć za spłatami kolejnych rat.

Proces konsolidacji

Składanie wniosku o konsolidację kredytu pod tym adresem nie różni się w dużej mierze od zawierania umowy mającej na celu zaciągnięcie zwykłego kredytu. Udając się do banku w tym celu warto zabrać ze sobą umowy kredytów, które chcemy połączyć oraz harmonogram ich spłat. Przed wydaniem zgody na konsolidację, bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, oraz to, czy figurujemy w rejestrze BIK. Wpływ na podjęcie decyzji może mieć również wysokość opłat przeznaczanych na wychowanie dzieci, opłaty za mieszkanie lub alimenty. Musimy być też świadomi, że podobnie jak przy pobieraniu normalnych kredytów, w przypadku konsolidacji bank także pobiera prowizję.

 

Dodaj komentarz